XIX SPOTKANIE Z PIOSENKĄ RELIGIJNĄ

W dniu 22 października 2023 roku na terenie gminy Smołdzino odbyło się XIX SPOTKANIE Z PIOSENKĄ RELIGIJNĄ, które swoim zasięgiem objęło dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie oraz uczniów ze szkół w: Łupawie, Wrześciu, Stowęcinie oraz uczniów  z Klubu 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku. Podczas koncertu w Kościele Parafialnym w Smołdzinie z okazji Dnia Papieskiego uczniowie prezentowali utwory religijne. W przeglądzie piosenki wzięli udział soliści i zespoły wokalne w czterech grupach wiekowych: klasy I – III , IV – VI, VII – VIII Szkoły Podstawowej, Szkoły Średnie oraz kategoria Zespoły. Jury w składzie p. Ryszard Pałucki, p. Jan Muller i p.Patrycja Pałucka wyłoniło osoby, które otrzymały wyróżnienia oraz poszczególne miejsca w każdej kategorii. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody , które ufundowali Ksiądz Robert Jakubowski, Ksiądz Mieczysław Radochoński, Wójt Gminy Smołdzino p. Arkadiusz Walach.  W tym roku została przyznana wyjątkowa nagroda w kategorii wiekowej klas IV-VI nagroda Grand Prix dla Zofii  Zaręba z 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku z pieśnią „ Maryjo Śliczna Pani”. Na zakończenie koncertu tradycyjnie wszyscy uczestnicy koncertu zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II p.t „Barka”. Nad oprawą muzyczną czuwał nauczyciel muzyki w ZSP w Smołdzinie p. Ryszard Pałucki. Pozostali organizatorzy to p. Alina Gardulska oraz p. Izabela Marszeniuk – nauczycielki ZSP w Smołdzinie.