• Poniedziałek, 24 czerwca 2024

  • Font Icon

Wycieczka do Gdańska

W dniach 24-25 maja 20-osobowa grupa uczniów klasy IV wzięła udział w wycieczce do Gdańska.

Pierwszego dnia wspięliśmy się na Górę Gradową z widokiem na całe miasto, odwiedziliśmy centrum historyczno-naukowe „Hewelianum” oraz wybraliśmy się na bardzo ciekawą wycieczkę miejską z przewodnikiem. Było sporo informacji dotyczących historii miasta, jego mniej lub bardziej znanych mieszkańców oraz niezwykłej architektury. Widzieliśmy też lwa Heweliona.

Drugiego dnia wybraliśmy się do Gdyni, gdzie  zwiedziliśmy chyba najbardziej znany statek w Polsce, „Dar Pomorza” oraz kolejne centrum nauki i techniki – „Experyment”.  Uczniowie nie tylko wiele się dowiedzieli, ale i świetnie bawili!

Warto dodać, że nie była to  jedynie wycieczka krajoznawcza, ale prawdziwy sprawdzian z samodzielności i odpowiedzialności czwartoklasistów. Na wycieczkę wybraliśmy się bowiem pociągiem, a po Trójmieście poruszaliśmy się transportem publicznym (tramwajami i pociągami SKM). Wszyscy świetnie sobie poradzili i – choć zmęczeni – wracali bardzo zadowoleni.

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo, dobre zachowanie, dyscyplinę podczas tak wielu przejazdów i zapraszam na kolejne wycieczki.

                                                                                                                                     E. Dybaś