• Sobota, 04 maja 2024

Wspólne kolędowanie w Klubie Seniora w Gardnie Wielkiej

W ubiegłą sobotę mieszkańcy Gminy Smołdzino tłumnie gościli w nowo wyremontowanej Sali Klubu Seniora w Gardnie Wielkiej. Przybyli tam, aby wspólnie pokolędować i obejrzeć Jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie.

Tradycją szkoły jest już bowiem coroczne przygotowywanie jasełek na wspólne wigilie klasowe w ostatnim dniu przed  świętami Bożego Narodzenia. W tym roku po raz pierwszy postanowiono pokazać się szerszej publiczności. Tegoroczne jasełka przygotowała klasa czwarta pod kierunkiem wychowawczyni-Pani Emanueli Dybaś, katechetki-Pani Aliny Gardulskiej oraz naszego muzyka- Pana Ryszarda Pałuckiego. Występ wspomagał zespół, który tworzyły uczennice z klasy V.

Tę cudowną historię dzieci przedstawiły w niezwykłej scenerii i oryginalnych kostiumach. To właśnie dzięki pomysłowości nauczycieli oraz rodziców do „Betlejem” przybyli w pięknych strojach Józef i Maryja, królowie, aniołki, pastuszkowie i dzieci. Przedstawienie przeplatane kolędami pastorałkami w wykonaniu uczniów dostarczyło wielu emocji. Na zakończenie pan dyrektor Artur Spychalski podziękował wszystkim zebranym za przybycie, dzieciom i opiekunom za przygotowanie jasełek, natomiast nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie za przygotowanie spotkania (przygotowanie uczniów, wystrój i upieczenie ciast).