• Wtorek, 16 lipca 2024

• Font Icon

Sukcesy sportowe naszych uczniów

13 maja odbyły się ostatnie zawody Igrzysk Dzieci Powiatowej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2023/2024. Na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Madalińskiego w Słupsku rozegrany został Finał Powiatowy w Czwórboju Lekkoatletycznym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu słupskiego, którzy mierzyli swoje siły w czterech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na dystansie 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy).

Znakomicie spisali się chłopcy reprezentujący Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smołdzinie, którzy zajęli 3 miejsce 🏅🏆 przegrywając rywalizację tylko z rówieśnikami reprezentującymi szkoły z Ustki. Skład reprezentacji ZSP Smołdzino: Jakub Urbański, Nikodem Lembicz, Oliwier Pieniak, Łukasz Marszeniuk, Filip Formela i Jakub Krystjańczuk.Warty podkreślenia jest również fakt, że indywidualnie na podium znalazł się Jakub Urbański, z trzecim najlepszym wynikiem uzyskanym w czwórboju. Kuba w czterech konkurencjach zgromadził 219 i zdobył brązowy medal