Spotkanie z Panią Małgorzatą Wątor

O nietypowej porze, bo nie wiosną tym razem, w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie.

Naszą bibliotekę i uczniów z klas 2 i 3 odwiedziła poetka kaszubska – Pani Małgorzata Wątor.

Spotkanie przybrało charakter warsztatów, podczas których uczniowie poznali bohaterów mitologii i baśni pomorskich. Uczniowie posługując się jedynie swoją wyobraźnią musieli stworzyć współczesne wersje pradawnych bożków. W ten sposób pomorscy opiekunowie plonów, domów, bogowie wojny czy  morza zostali ukazani jako rolnik, modelka, klaun czy astronauta. Uczniowie poznali kilkunastu bohaterów najstarszych baśni z Pomorza oraz przeczytali fragmenty podań i legend związanych z miejscowościami naszej gminy. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Bibliotekarki