• Piątek, 25 października 2024

Jak dobrze znamy kraj naszego zachodniego sąsiada?

Dnia 16.10.2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Niemiec. Wydarzenie to było jednym z zadań projektu Deutsch Plus realizowanego we współpracy z instytutem Goethego w Warszawie.

Na pierwszej godzinie lekcyjnej odbyły się warsztaty o tematyce muzycznej, które poprowadził dla chętnych uczniów przybyły specjalnie na tę okazję z Niemiec gość – pan Kasper Gorzelany. Podczas tych warsztatów uczniowie zapoznali się z aktualnymi trendami w niemieckiej muzyce oraz mieli możliwość poobcować z językiem niemieckim w  wydaniu native speakera!

Na kolejnych dwóch godzinach klasy IV-VIII rywalizowały z sobą w trzech konkurencjach – konkursie plastycznym (zadaniem każdej z klas było wykonanie dowolną techniką flagi Niemiec), prezentacji Niemiec w wylosowanej kategorii (kulinaria, atrakcje turystyczne, baśnie, muzyka, sport, zwyczaje) oraz turnieju wiedzy o Niemczech.

Najlepiej wypadła klasa V (I miejsce), która przypomniała nam baśnie Grimmów; na drugiej pozycji znalazła się klasa IVa, która zaprosiła nas na „pyszny” program kulinarny; a trzecie miejsce przypadło klasie VI, która w swojej prezentacji udowodniła, że niemiecka muzyka to nie tylko klasyka, ale i rozrywka (a nawet dobra zabawa). Gratulujemy zwycięzcom!

Główną nagrodę w konkursie – przejazd autobusem szkolnym na wycieczkę do Słupska – ufundowała nam Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy w imieniu klas V i IVa.

A wszystkim uczestnikom i ich wychowawcom dziękujemy za przygotowanie się i zaangażowanie.

E. Dybaś