Koniec szkoły, wakacje – 27 czerwca uczniowie klas 1 – 7 uroczyście zakończyli rok szkolny 2024/2025. Szczególnie ważna była to chwila dla trzecioklasistów. Pierwszy etap edukacji za nimi, czwarta klasa to zupełnie nowy rozdział w uczniowskiej karierze. Swoim występem udowodnili, że dadzą sobie radę z nowymi wyzwaniami.
Pan Dyrektor i Pan Wójt nagrodzili najlepszych uczniów za wyniki w nauce i sporcie, a przewodniczący RR wręczył nagrody uczniom wyróżniającym się wkładem pracy w naukę, osiągnięciami w konkursach i zaangażowaniem w życie szkoły. Wszyscy nienagrodzeni uczniowie klas 1 – 3 za całoroczną pracę otrzymali słodki upominek.
klasy 1 – 3
Pan Dyrektor, Pan Wójt i przewodniczący RR pogratulowali uczniom wyników w nauce, podziękowali nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły.
klasy 4 – 7
Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów w kolejnych latach, a wszystkim samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji.
26 czerwca w trakcie uroczystego apelu klasa ósma pożegnała szkolne mury. Było refleksyjnie, nostalgicznie, łezka zakręciła się w niejednym oku, ale były też momenty wywołujące uśmiech na twarzy.
Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu, a następnie zatańczono poloneza – ale niezwykłego, gdyż uczniowie ubrani byli w ludowe stroje, które wychowawca – p. Ryszard Pałucki – pożyczył od zespołu „Klęcinianki”. Ósmoklasiści wyglądali rewelacyjnie.
Pan dyrektor Artur Spychalski i Pan Wójt Arkadiusz Walach pogratulowali uczniom ukończenia ważnego etapu edukacji, życzyli powodzenia w nowych szkołach. Wychowawca podsumowały wspólnie spędzony czas. Absolwenci szkoły z rąk pana wójta odebrali nagrody i dyplomy za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie, a przewodniczący RR – p. Kamil Kopiniak – wręczył nagrody za osiągnięcia w różnych konkursach, a także za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych w trakcie 5lat nauki w szkole podstawowej.
Rodzice uczniów z najlepszymi wynikami w nauce otrzymali listy gratulacyjne, a podziękowania dostali ci, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu klasy i szkoły.
Absolwenci pożegnali się ze szkołą częścią artystyczną i przemówieniami. Podziękowali wszystkim pracownikom szkoły, wychowawcy i rodzicom.
Koleżanki i koledzy z klas VII obdarowali ich drobnymi upominkami, życząc znalezienia się w wymarzonych szkołach. Drodzy Ósmoklasiści, wierzymy, że macie w sobie siłę do pokonania wszelkich trudności i zrealizujecie swoje marzenia. Trzymamy kciuki za powodzenie w nowych szkołach. Drodzy Ósmoklasiści, wierzymy, że macie w sobie siłę do pokonania wszelkich trudności i zrealizujecie swoje marzenia. Trzymamy kciuki za powodzenie w nowych szkołach.
W dniach od 25 marca do 10 czerwca 2025r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smołdzinie realizowany był projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać. Projekt adresowany do uczniów klasy II szkoły podstawowej obejmował 15 dzieci. Zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania na terenie basenu SOSIR w Słupsku. Pod opieką instruktora – Pana Pawła – drugoklasiści spędzili 20 godzin zajęć w wodzie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Wszystkie dzieci oswoiły się z wodą, uczyły się pływać, a po ukończeniu zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
26 czerwca 2025 r., godz. 14.00– zakończenie klasy ósmej, spotkanie z dyrektorem w sali gimnastycznej
klasa VIII- sala 215-odbiór świadectw w dniu 27 czerwca 2025 r. (piątek) od godz. 8.00 do godz. 10.00
27 czerwca 2025 r. (piątek)- zakończenie klas I-VII
Godz. 8.00- Msza święta dla wszystkich klas w kościele w Smołdzinie
Godz. 9.00- Spotkanie z dyrektorem w sali gimnastycznej, dla klas I-III szkoły podstawowej,następie rozdanie świadectw przez wychowawców w salach lekcyjnych:
Godzina
klasy
sala
10.30-11.00
I
15
II
116
IIIA
16
IIIB
117
Godz. 10.30– Spotkanie z dyrektorem w sali gimnastycznej, dla klas IV-VII szkoły podstawowej,następie rozdanie świadectw przez wychowawców w salach lekcyjnych:
Godzina
klasy
sala
11.30-12.00
IVA
216
IVB
118
V
217
VI
218
VIIA
212
VIIB
219
Uczniowie klas I-VIII będą mieli zapewniony dowóz (wg rozkładu przekazanego przez dziennik elektroniczny).
Dowozy uczniów na zakończenie roku szkolnego
Przywozy na godz. 8.00 (wg rozkładu jazdy obowiązującego przez cały rok szkolny), pod szkołę w Smołdzinie
Uczniowie pod opieką wychowawców i katechetów udają się na mszę świętą do kościoła na godz. 8.00
Odwozy uczniów po zakończeniu roku szkolnego
– uczniowie klas I-III szkoły podstawowej
godz. 11.00 (kierunek Gardna Wielka i kierunek Witkowo)
godz. 11.30 (kierunek Kluki)
– uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej
godz. 12.00 (kierunek Gardna Wielka i kierunek Witkowo)
godz. 12.30 (kierunek Kluki)
Odwozy dzieci z oddziału 0 nie ulegają zmianie, czyli 13.30 (kierunek Gardna Wielka i Witkowo), a o 14.00 (kierunek Kluki)
Podsumowanie roku szkolnego w projekcie przedszkolnym
„Realizacje dodatkowych zajęć edukacyjnych dla dzieci i szkoleń dla nauczycieli podnoszące kompetencje kluczowe i zawodowe w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smołdzinie”
Rok szkolny 2024/2025 to czas wyjątkowy dla przedszkolaków oraz nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie. Od 1 października 2024 roku trwa realizacja projektu „Realizacje dodatkowych zajęć edukacyjnych dla dzieci i szkoleń dla nauczycieli podnoszące kompetencje kluczowe i zawodowe”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza na lata 2021-2027. Projekt skierowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkola oraz nauczycieli zatrudnionych w placówce, wspierając ich rozwój na wielu płaszczyznach.
Różnorodne zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe
W ramach projektu dzieci uczestniczyły w szerokiej gamie zajęć edukacyjnych, które miały na celu wszechstronny rozwój ich umiejętności oraz budowanie tożsamości regionalnej. Przedszkolaki brały udział w:
Zajęciach z tożsamości regionalnej, które pozwoliły na poznanie lokalnej kultury, tradycji i historii Pomorza, wzmacniając poczucie przynależności do swojego regionu.
Zajęciach z języka angielskiego, które wprowadziły dzieci w świat języków obcych poprzez zabawę i interakcję, co znacząco podnosi kompetencje komunikacyjne.
Zajęciach plastycznych, muzycznych i artystycznych, które stymulowały kreatywność, rozwijały zdolności manualne oraz poczucie estetyki.
Zajęciach z robotyki, które zachęcały dzieci do poznawania podstaw nowoczesnych technologii oraz rozwijały logiczne myślenie i umiejętności rozwiązywania problemów.
Doradztwie zawodowym skierowanym do najstarszych grup przedszkolnych (5-6 latków), które miało na celu wspieranie wstępnej orientacji zawodowej oraz rozbudzanie ciekawości i zainteresowań.
Indywidualne wsparcie dla rozwoju mowy i emocji
Ważnym elementem projektu były również zajęcia logopedyczne prowadzone na zasadzie indywidualnych spotkań, które wspierały prawidłowy rozwój mowy dzieci oraz pomagały w pokonywaniu trudności komunikacyjnych. Dodatkowo, w przedszkolu działał dyżur psychologa, zapewniający fachowe wsparcie emocjonalne i psychiczne dla dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli.
Współpraca z rodzicami – warsztaty zajęciowe
Istotnym elementem projektu była również aktywna współpraca z rodzicami. Raz w semestrze wychowawcy każdej grupy przedszkolnej organizowali warsztaty zajęciowe, w których uczestniczyły dzieci wraz z opiekunami. Spotkania te służyły nie tylko wspólnej nauce i zabawie, ale także wymianie doświadczeń oraz pogłębieniu wiedzy na temat rozwoju dzieci i sposobów wspierania ich w domu.
Szkolenia i rozwój kompetencji nauczycieli
Równolegle z zajęciami dla dzieci realizowany był program szkoleń dla nauczycieli zatrudnionych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smołdzinie. Szkolenia te miały na celu podnoszenie kompetencji kluczowych i zawodowych, szczególnie w obszarach nowoczesnych metod nauczania, pracy z dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych oraz wykorzystania innowacyjnych narzędzi w codziennej pracy pedagogicznej.
Podsumowanie
Realizacja projektu od października 2024 roku przyniosła wymierne korzyści – dzieci rozwijały swoje umiejętności, zdobywały nową wiedzę oraz pozytywne doświadczenia, a nauczyciele wzbogacili swój warsztat pracy i umiejętności pedagogiczne. Projekt przyczynił się do stworzenia sprzyjającego i nowoczesnego środowiska edukacyjnego, które odpowiada na potrzeby najmłodszych mieszkańców Smołdzina oraz wspiera ich wszechstronny rozwój.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smołdzinie z optymizmem patrzy na kolejne lata realizacji projektu, planując dalsze działania rozwijające potencjał dzieci i kadry pedagogicznej, aby edukacja w placówce była jeszcze bardziej efektywna i dostosowana do współczesnych wyzwań.
Spotkania informacyjne dla rodziców Gminnego Przedszkola w Smołdzinie
Szanowni Rodzice,
Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci przyjętych do Gminnego Przedszkola w Smołdzinie odbędzie się 16 czerwca 2025 r. (poniedziałek).
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola w roku szkolnym 2025/2026 na spotkania z wychowawcami w następujących godzinach:
Grupa dzieci 3-4 letnich- godz.16.00-16.30 (Pani Natalia Osiak-Wasylów), sala 17
Grupa dzieci 4-5-letnich- godz. 16.30-17.00 (Pani Ewa Lasota), sala 18
Grupa dzieci 6-letnich- godz. 17.00-17.30 (Pani Agnieszka Walach), sala 13 (nowe przedszkole)
Grupa dzieci 4-5-letnich- godz. 17.00-17.30 (Pani Patrycja Dołżycka), sala 16
Tego dnia otrzymacie Państwo szczegółowe informacje o przydziałach do poszczególnych grup, a także zapoznacie się z organizacją pracy w kolejnym roku (m.in. z wyprawką przedszkolaka).
Serdecznie zapraszamy również na zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci do poszczególnych grup, które będą się odbywały w dniach od 02 lipca do 04 lipca 2025 r. (środa-piątek) w godzinach: 14.30 – 16.00. Będzie to doskonała okazja, by poznać swoje nowe środowisko: sale przedszkolne, zabawki, kolegów, panie nauczycielki i personel obsługowy.
Tradycyjnie już maj jest ostatnim miesiącem zmagań uczniów szkół podstawowych powiatu słupskiego w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży. POM to cykl rozgrywek sportowych w kilkunastu konkurencjach, która jest organizowana od września do maja, podzielona na dwie kategorie wiekowe: Igrzyska Dzieci dla klas IV-VI i Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla uczniów klasy VII i VIII.
8 maja na słupskim stadionie 650-lecia odbyły się zawody w Indywidualnej Lekkiej Atletyce dla klas VII-VIII. Liczna reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie osiągnęła kilka bardzo dobrych wyników:
Jakub Urbański (kl. VII b) – mistrz powiatu i złoty medal na dystansie 1000 m (czas 3:02,4), prawo startu w zawodach wojewódzkich
Bartosz Krystjańczuk (kl. VII a) – srebrny medal w pchnięciu kulą (wynik 9,35 m)
Bartłomiej Ławrynowicz (kl. VIII) – brązowy medal w pchnięciu kulą (wynik 9,08 m)
Hanna Markiewicz (kl. VII a) – brązowy medal w biegu na 600 m (czas 2:03,9)
Maja Anderman (kl. VIII) – brązowy medal w skoku wzwyż (wynik 120 cm)
Damian Sorbian (kl. VII b) – awans do ścisłego finału w biegu na 100 m (czas 13,38 s)
Sztafeta chłopców 4×100 m – IV miejsce
9 maja na boisku sportowym w Jezierzycach miał miejsce Finał Powiatowy w piłce nożnej dziewcząt klas IV-VI. Dziewczyny zagrały w składzie Michalina Spychalska (bramkarka), Antonina Spychalska, Julia Maziejuk, Zuzanna Kozak, Magdalena Jaskulska, Aleksandra Dwulit, Iga Skopińska, Wiktoria Parnicka i Zuzanna Przysiecka (najmłodsza zawodniczka, uczennica klasy IV b, uznana przez opiekunów za najlepszą zawodniczkę turnieju). Po emocjonujących meczach dziewczyny zajęły drugie miejsce i otrzymały srebrne medale. Turniej był bardzo wyrównany, a do końcowego sukcesu i wygrania turnieju zabrakło trochę szczęścia. Niemniej jednak sukces i tak jest ogromny.
16 maja odbyły się zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym. Tym razem na słupski stadion 650-lecia wybrały się 6-osobowe składy dziewcząt i chłopców z klas V-VI, aby rywalizować w biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy). Znakomicie spisały się dziewczyny, które zdobyły brązowe medale, zdobywając 909 punktów. Dziewczyny wystąpiły w następującym składzie: Julia Maziejuk, Julia Nowak, Zuzanna Kozak, Magdalena Jaskulska, Lena Jaskuła i Aleksandra Dwulit.
20 maja do Jezierzyc udała się reprezentacja dziewcząt z klas VII-VIII, aby zagrać turniej finałowy piłki nożnej. Dziewczyny ostatecznie zajęły IV miejsce co należy uznać za duży sukces. Skład reprezentacji ZSP Smołdzino: Hanna Markiewicz, Hanna Gieresz, Magdalena Jaskulska, Noemi Kalota (klasa VII), Maja Anderman, Michalina Misztal, Antonina Rosik (klasa VIII).
Dzień później swój finał rozegrali chłopcy z klas VII-VIII. Na orliku w Ustce został rozegrany Finał Powiatowy Piłki Nożnej. Chłopcy, podobnie jak dziewczyny, zajęli ostatecznie IV miejsce. Skład: Szymon Smorawski, Jakub Urbański, Oliwer Pieniak, Bartosz Krystjańczuk, Igor Kobyliński, Łukasz Marszeniuk (klasa VII) oraz Jan Dwulit i Emil Formela (klasa VIII).
17 czerwca odbędzie się uroczyste podsumowanie Powiatowej Olimpiady Młodzieży za rok szkolny 2024/2025. Dla naszej szkoły i naszych uczniów ten rok obfitował w wiele sukcesów. Dlatego z podniesioną głową wybieramy się na galę wręczenia pucharów za rywalizację w mijającym roku szkolnym. Ale o tym już następnym razem…
Z tego miejsca pragnę podziękować każdemu uczniowi za wkład, zaangażowanie, za godne reprezentowanie szkoły i osiągane wyniki na arenie sportowej. To wielka przyjemność pracować z młodzieżą i widzieć efekty swojej pracy.
1 czerwca na terenie ZSP odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Na młodych uczestników czekało wiele atrakcji: stoisko piękności, warsztaty malarskie, kącik plastyczny, robienie biżuterii, dmuchaniec, loteria fantowa, zabawy z animatorem, kąpiel w pianie. Lubiący silniejsze emocje mogli popatrzeć na świat z góry ze strażackiego wysięgnika. Na smakoszy czekało pyszne ciasto, kawa, herbata, lemoniada, gofry, wata cukrowa, popcorn, frytki (tegoroczna nowość) i zupa. Wszystkich piknikowiczów – małych i dużych – p. Wójt częstował słodyczami.
Niewątpliwą atrakcją pikniku były występy naszych uczniów: taneczne – uczniów z kl.1 i kl.2 oraz grupy mieszanej klas 1- 3, a także teatralny kl. 5.
Fani piłki siatkowej mogli oglądać zmagania drużyn z kl.7 i kl.8. Wygrała klasa 8. W nagrodę otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez p. dyrektora – z powodu deszczu zostały one wręczone w szkole.
Pogoda spłatała nam psikusa i trzeba było zakończyć zabawę wcześniej, ale mamy nadzieję, że wszyscy bawili się znakomicie i zdążyli skorzystać ze wszystkich atrakcji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie pikniku:
p. Wójtowi
paniom pracującym w GOK –u,
strażakom z OSP w Smołdzinie i Gardnie Wielkiej
Radzie Rodziców i rodzicom, którzy przygotowali słodkości, zupę, pomogli organizacyjnie,
nauczycielom i pracownikom ZSP.
Jesteśmy wdzięczni, że nie zawiedliście.
Dziękujemy wszystkim za przybycie. Do zobaczenia za rok.