Nasi uczniowie wzięli udział w XVIII Wojewódzkim Konkursie Matematyczno – Plastycznym. Zorganizowała go Szkoła Podstawowa w Silnie pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Antonina Spychalska zajęła II miejsce w kategorii „Prostopadłe i równoległe wokół Ciebie”, Jakub Rusinek także zajął II miejsce, lecz w kategorii „Reklama czworokątów”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 27 marca w szkole w Silnie.
Wagę tego sukcesu podnosi to, że uczniowie otrzymali specjalne zaświadczenia, które mogą dołączyć do
dokumentów, które będą w przyszłości składali do szkół średnich. Za osiągnięcia w tym konkursie dostaną dodatkowe punkty w czasie rekrutacji.
26 marca w trakcie dnia otwartej szkoły biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz wiosenno – wielkanocny. Rodzice mogli zakupić stroiki, palmy, wianki itp., które ozdobią ich mieszkania.
Dziękujemy za zakupy i wsparcie naszej biblioteki.
Spektakl profilaktyczny „Mur” przygotowany przez uczniów był wyjątkowym wydarzeniem, które poruszyło zarówno widzów, jak i samych wykonawców. Podczas Dnia Otwartej Szkoły 26.03.2025r. pokazaliśmy go rodzicom, opiekunom i nauczycielom. Następnego dnia na widowni zasiedli uczniowie klas V- VIII. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przekazywały ważne przesłania, co było wyraźnie odczuwalne podczas całego przedstawienia. Autentyczność tematów w każdej ze scen była bliska wielu z nas.
Szczególnie symbolicznym elementem było budowanie kartonowego muru, który w prosty, ale wymowny sposób oddawał istotę przesłania spektaklu. Odczytywane i odśpiewywane teksty miały ogromną siłę oddziaływania i docierały do głębi serc widzów. Było to nie tylko dosłowne przekazanie treści, ale także emocjonalne doświadczenie, które mamy nadzieję na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Przesłanie naszego spektaklu profilaktycznego jest niezwykle ważne i warto, aby każdy z nas zastanowił się nad jego treścią. Chcemy przez takie działania budować świadomość i wrażliwość na problemy, które mogą dotykać nas lub naszych bliskich.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i zasiedli na widowni. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich aktorów, którzy już dopytują o kolejne role. 🙂
14 marca odbył się w bibliotece konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III. Uczestnicy recytowali wybrane wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Byli oceniani w kategoriach kl.1, kl. 2 i kl. 3. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom i świetnie się bawili. Każdy uczestnik został nagrodzony.
Dnia 16 września 2024r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smołdzinie przystąpił do programu „Aktywna Szkoła – Aktywny do Kwadratu”, którego koordynatorem jest Fundacja Orły Sportu. W ramach tego zadania, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przewidziana była organizacja, przeprowadzenie i upowszechnienie aktywności fizycznej poprzez realizację zajęć sportowych.
„Aktywny do Kwadratu” to ciekawe treningi z wykwalifikowaną kadrą, podczas których uczniowie zyskują szansę na:
rozwijanie swoich pasji i umiejętności,
dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie,
zacieśnianie relacji z rówieśnikami,
alternatywną i aktywną formę spędzania wolnego czasu,
budowanie kompetencji w zakresie pracy w grupie, organizacji czasu, działania zespołowego,
redukcję stresu oraz agresji poprzez sport,
budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości.
W ramach tego programu prowadzone były zajęcia tenisa stołowego dla uczniów klas I – III i IV – VIII. Oba prowadził p. Ryszard Pałucki.
Ponieważ treningi cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów, w II semestrze szkoła ponownie przystąpiła do programu, dodając do oferty zajęć treningi lekkoatletyczne dla uczniów kl. VII – VIII. Będzie je prowadził p. Marcin Kamiński.
Dzięki realizacji programu „Aktywna Szkoła” nasza placówka wzięła również udział w Turnieju „Z Orlika na Stadion”. Celem inicjatywy było wykorzystanie potencjału oraz infrastruktury Orlików oraz promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej. Drużyny zgłosił i opiekował się nimi p. Marcin Kamiński.
Kolejny raz szkoła realizowała program Mały Mistrz. Dzięki temu otrzymano zestaw sprzętu sportowego, który obejmował dwa warianty. W ramach wariantu 1 otrzymaliśmy piłki do koszykówki, piłki do siatkówki, piłki nożne, piłki gumowe, piłki do ćwiczeń rzutowo-chwytnych, drabinki koordynacyjne, pachołki z otworami, skakanki, koszulki/narzutki, natomiast w ramach wariantu 2: worki do skakania, maty, kółka ringo, szarfy gimnastyczne, płotki lekkoatletyczne, stoper i gwizdek. Wszyscy uczniowie biorący udział w programie otrzymali również koszulki z logo Mały Mistrz.
klasa 1 i 3a
klasa 2 i 3b
Nowy sprzęt na pewno pomoże w realizacji zajęć sportowych, uatrakcyjni je i będzie stanowić dodatkową zachętę dla uczniów do uczestniczenia w nich. W II semestrze ponownie przystąpiliśmy do programu.
W ramach realizacji powyższego programu 30 października 2024 r. odbyło się również spotkanie Wojewódzkiego Koordynatora programu Mały Mistrz z rodzicami dzieci biorących w nim udział. Wywiadówka z Kultury Fizycznej – czyli spotkanie z rodzicami miało umożliwić współpracę z rodzicami w celu zapobiegania najpoważniejszym zagrożeniom zdrowotnym dzieci, poprzez realizację odpowiednich ćwiczeń w domu.
Cieszymy się, że działania szkoły w zakresie promocji aktywnego trybu życia i popularyzacji różnych dyscyplin sportowych spodobały się uczniom, którzy chętnie w nich uczestniczyli i nadal chcą.
Spotkanie Międzypokoleniowe: Przedszkolaki i Seniorzy w Klubie Seniora z okazji Dnia Babci i Dziadka
W dniu 03.02.2025 r. dzieci z oddziału przedszkolnego w Gardnie Wielkiej odwiedziły Klub Seniora. Odbyło się wyjątkowe spotkanie międzypokoleniowe, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z pobliskiego przedszkola przygotowały przepiękne przedstawienie, nie zabrakło ciepłych słów, radosnych piosenek oraz gestów, które oddały szacunek i miłość do starszego pokolenia.Przedszkolaki wykonały także krótkie scenki, w których podkreśliły, jak ważne są wspólne chwile spędzane z dziadkami. To spotkanie stało się nie tylko okazją do świętowania, ale także do refleksji nad wartością międzypokoleniowych więzi. Po zakończeniu przedstawienia seniorzy obdarowali maluchy słodyczami i uśmiechami.
Takie spotkania mają ogromne znaczenie, ponieważ pozwalają młodszemu pokoleniu na budowanie silnych więzi z seniorami, uczą szacunku i wdzięczności, a starszym osobom dają poczucie, że są ważną częścią społeczności. Jest to także doskonała okazja, by seniorzy poczuli się docenieni i otoczeni troską. Z kolei dzieci, uczestnicząc w takich wydarzeniach, uczą się wartości takich jak empatia, szacunek oraz miłość do starszych.