• Sobota, 21 grudnia 2024

  • Font Icon

Aktywne przerwy

Nasz szkoła przystąpiła do programu Fitschool, realizowanego za pomocą platformy, na której znajdują się różnorodne zasoby wspierające aktywność fizyczną – treningi czy zabawy ruchowe na przerwy śródlekcyjne.
Celem programu jest podniesienie poziomu aktywności fizycznej dzieci, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem zdrowego rozwoju dziecka. Regularne ćwiczenia wpływają na:
– rozwój fizyczny – sprzyjają poprawie koordynacji ruchowej, wzmacniają mięśnie i kości,
– rozwój psychiczny – mogą redukować stres, poprawić nastrój oraz wspierać rozwój poznawczy,
– rozwój społeczny – wspierają budowanie relacji oraz uczą pracy zespołowej.
Systematyczny wysiłek o umiarkowanej i średniej intensywności przynosi efekt w postaci poprawy sprawności ruchowej.
Uczniowie podczas aktywnych przerw mogą skorzystać z udostępnionej platformy i pod nadzorem nauczyciela wykonywać różnorodne ćwiczenia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dobra zabawa gwarantowana.

Edukacja z wojskiem

       W tym roku nasi uczniowie wzięli udział w programie edukacyjno – obronnym „Edukacja z wojskiem. Edycja II”. Program ten przygotowało i realizuje wspólnie Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej. 15 listopada uczniowie klasy 6 wzięli udział w takich zajęciach prowadzonych przez żołnierzy z jednostki w Ustce.

      Szóstoklasiści poznali podstawowe wiadomości z zakresu zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych.

Młodzieży szczególnie podobała się możliwość zapoznania się ze sprzętem wojskowym oraz ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

      Były to bardzo wartościowe zajęcia, bo nasze bezpieczeństwo zależy od mądrości i edukacji obywateli, a ją trzeba zaczynać jak najwcześniej.

Sukces naszych uczniów w konkursie Razem na boisku

Nasi uczniowie biorący udział w programie „Z Orlika na Stadion” podjęli wyzwanie w wyjątkowym konkursie – „Razem na boisku”. Konkurs polegał na nagraniu filmiku związanego z futbolem. Chłopcy wybrali jeden spośród czterech tematów – NASZE WARTOŚCI NA BOISKU. Ogromne zaangażowanie oraz determinacja naszych uczniów zaowocowała sukcesem. Wygraliśmy 10 biletów na mecz Polska – Szkocja, który odbędzie się 18 listopada 2024 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Fotorelację z wyjazdu opublikujemy na Facebooku szkoły.

Poniżej nagrodzony filmik, który nie mógł trwać dłużej niż 30 sekund.

Uroczysty apel z okazji 11 Listopada – Święta Niepodległości

W piątek 8 listopada 2024 r. uczniowie i pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Smołdzinie obchodzili 106 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas III a, VII a i VII b wspólnie z wychowawcami przygotowali uroczysty apel. Było to wyjątkowe wydarzenie, które przypomniało uczniom o istotnych momentach w historii Polski oraz było wyrazem ich szacunku do tradycji i wartości narodowych. Uczniowie klasy III a recytowali wiersze i śpiewali piosenki opowiadające o trudnej drodze Polski do odzyskania niepodległości. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest patriotyzm i jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o przodkach. Uczniowie klas VII a i VII b swoim przedstawieniem pt. „Droga do Niepodległej” wprowadzili wszystkich w uroczysty, pełen zadumy i podniosłości nastrój. Całość dopełniły wspomnienia ważnych dla wszystkich Polaków wydarzeń historycznych oraz wiersze i pieśni o charakterze patriotycznym. O godz.11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski w ramach akcji „Szkoła do hymnu 2024”. Pan Dyrektor Artur Spychalski w swoim przemówieniu przypomniał o polskich symbolach narodowych, o pielęgnowaniu pamięci o bohaterach walczących za niepodległość oraz o miłości do ojczyzny.

Turniej o Puchar Wójta

Dyżur psychologa dla dzieci i rodziców uczestniczących w projekcie

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do spotkań z psychologiem wszystkich chętnych i potrzebujących rodziców oraz ich dzieci, którzy uczestniczą w projekcie p.n. Realizacja dodatkowych zajęć edukacyjnych dla dzieci i szkoleń dla nauczycieli podnoszące kompetencje kluczowe i zawodowe w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smołdzinie. Dyżury odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach od 15.30 do 17.00. Prosimy o wcześniejszy kontakt z wychowawcą grupy bądź psychologiem- p. Olgą Szpilarewicz w celu ustalenia konkretnego terminu spotkania.

Kontakt:

Sekretariat ZSP w Smołdzinie: (0-59)8117-321 w godz. 7.45-10.15 (poniedziałek-wtorek i czwartek-piątek) oraz w godz. 12.15-15.15 (środa).

koordynator projektu

Jubileuszowe Spotkanie z Piosenką Religijną

       W dniach 26 – 27 października 2024 roku w Szkole Podstawowej w Smołdzinie odbyło się XX SPOTKANIE Z PIOSENKĄ RELIGIJNĄ, w którym wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Smołdzinie, Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Potęgowie, I Społecznej Szkoły Podstawowej w Słupsku, Katolickiej Szkoły Podstawowej Św. Rodziny z Nazaretu – Ziarno w Słupsku, Szkoły Podstawowej w Pieszczu, Szkoły Podstawowej w  Stowięcinie, Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w Siemianicach, Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Łupawie, uczniów  ze Słupskiego Ośrodka Kultury i Klubu im. 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.

       W przeglądzie wzięli udział soliści i zespoły wokalne w czterech grupach wiekowych: klasy I – III , IV – VI, VII – VIII, szkoły średnie oraz zespoły. Laureatów wyłoniło jury w składzie: p. Alicja Dwulit, p. Jan Muller i p. Patrycja Pałucka. Nagrodzeni otrzymali upominki, które ufundował ks. Robert Jakubowski, ks. Mieczysław Radochoński, Wójt Gminy Smołdzino p. Arkadiusz Walach.   Po raz drugi w historii konkursu została przyznana wyjątkowa nagroda- Grand Prix, którą zdobyła Hanna  Drewniak z Klubu 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku pieśnią „Golgoto”.

        Podczas koncertu w Kościele Parafialnym w Smołdzinie z okazji Dnia Papieskiego laureaci z poszczególnych kategorii wiekowych zaprezentowali wybrane utwory i odebrali nagrody. Na zakończenie koncertu tradycyjnie wszyscy uczestnicy  zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barka”. Konkurs przygotowały: p. Alina Gardulska, p. Małgorzata Kopiniak oraz p. Izabela Marszeniuk. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Ryszard Pałucki.

Laureaci w poszczególnych kategoriach:

I miejsce: Antonina Saganowska –  SP w Potęgowie, piosenka pt. „ Jesteś feat”

II miejsce: Kinga Kozaczenko –  Słupski Ośrodek Kultury , piosenka pt. „ Mały listek”

III miejsce: Oyuna Tomaszewska – Katolicka SP w Słupsku, piosenka pt.  „ Otwórz okna”

I miejsce: Zofia Żurawska – SP w Siemianicach, piosenka pt. „ Mario, Matko Mojego Wezwania”

II miejsce: Karina Hermann – I Społeczna SP w Słupsku, piosenka pt. „ Golgota”

              Anu Tomaszewska –  Katolicka SP w Słupsku, piosenka pt. „ Mój  dom”

III miejsce: Zofia Stec – SP w Siemianicach, piosenka pt. „ Słudzy Pańscy chwalmy Pana”

                 Aleksandra Makowska – ZSP w Smołdzinie, piosenka pt. „ Panie, proszę przyjdź”

I miejsce: Zuzanna Majewska –  SP w Łupawie, piosenka pt. „ Każdy wschód słońca Ciebie zapowiada”

II miejsce: Inka Malek – SP w Łupawie, piosenka pt. „ Oceany”

III miejsce: Aleksandra Plytta – Słupski Ośrodek Kultury, piosenka pt. „ Wciąż mnie zadziwiasz”

I miejsce: Misza Szczęśniak – Słupski Ośrodek Kultury, piosenka pt. „ Nigdy nie lękaj się”

II miejsce: Alicja Żurek – Słupski Ośrodek Kultury, piosenka pt. „ Każdy spragniony”

III miejsce: Milena Krumplewska – Słupski Ośrodek Kultury, piosenka pt. „ Nie szczycę się”

I miejsce: Misza Szczęśniak i Milena Krumplewska – Słupski Ośrodek Kultury, piosenka pt. „ Tylko śpiewać chcę”

II miejsce: Aleksandra Dwulit, Iga Skopińska, Aleksandra Makowska, Antonina Spychalska, Zuzanna Kozak, Lena Jaskuła – ZSP w Smołdzinie, piosenka pt. „ Nie lękajcie się”

III miejsce: Lena Romanowska, Marcelina Romanowska, Wanessa Czerwińska, Anna Łomża – SP w Pieszczu, piosenka pt. „ Bohater”

                                                                                       Izabela Marszeniuk