Menu główne
Październik 2017
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Programy
Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Biblioteka

 

Zdrowo śpiewali

 

  Wielkanocne zajęcia w bibliotece

 

    Pasowanie 2016

 

 

kolejne-konkursy-za-nami

 

 

znakiamBezpieczne wakacje z alfabetem Morsa

 

indeks Profilaktyka po raz kolejny

 

zdrowa piosenka7     Zdrowa piosenka

 

Podsumowanie I semestru roku 2015/2016 w Bibliotece Szkolnej, czyli co się u nas działo

Pod koniec września w naszej bibliotece uroczyście wręczono złote karty nowowybranym VIP – om. Została nim: Wiktoria Wajszczykowska i Zuzanna Makowska.

W październiku świętowałyśmy, gdyż jest to międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych. Zorganizowaliśmy przy współpracy z parlamentem „słodki piątek w bibliotece” – uczniowie i nauczyciele mieli możliwość kupić i skosztować domowych wypieków pań bibliotekarek i przy tym wspomóc nas finansowo.

Dla gimnazjalistów odbyły się tradycyjne już „Łamańce językowe”. W tym roku dyplom Mistrza Dykcji zdobyła Maja Byszewska. Dla uczniów klas I-III SP zorganizowany został Jesienny Konkurs Wiedzy. Pierwsze miejsce zajęli: Karolina Bojarojć oraz Jan Makowski.

Wielu chętnych uczniów wcieliło się również w ważne role i wspólnie nagrało film pt. „Oczekiwana”, którego wysłaliśmy do Ministerstwa na konkurs „Książka naszych marzeń”. Nie udało nam się zwyciężyć, ale otrzymaliśmy od pani minister dyplom z podziekowaniem za zaangażowanie w konkursie.

W listopadzie biblioteka ogłosiła konkurs profilaktyczny. Za wykonanie kolażu w klasach I-IIISP pierwsze miejsce otrzymały Klaudia Walerowicz, Marysia Gieresz oraz Klaudia Rożek. Natomiast w gimnazjum najciekawsze hasło przeciw dopalaczom stworzyła Jagoda Golańska.

Z udziałem najmłodszych czytelników odbył się konkurs recytatorski, którego tematyka dotyczyła rodziny. Najlepszymi recytatorami okazali się Maciej Kamiński i Antoś Kula.

W listopadzie również po raz kolejny próbowałyśmy pobić swój rekord – w ilości misiów na wspólnym zdjęciu wszystkich uczniów z pluszowym misiem. W ten sposób  świętujemy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada.

3 grudnia odbyło się uroczyste Pasowanie na Rycerzy Książki uczniów klas pierwszych. VIP – y przygotowały dla nich krótką inscenizację wcielając się w majtków i pirackich kapitanów, którzy poszukiwali skarbu na wyspie „Książkolandii”. Nowi czytelnicy tradycyjnie otrzymali legitymacje, w których kolekcjonować będą pieczątki za przeczytane książeczki.

W grudniu odbył się jeszcze jeden konkurs dla wszystkich etapów edukacyjnych– pięknego czytania. Cieszy się on zainteresowaniem zwłaszcza najmłodszych uczniów.

W klasie I SP zwyciężyła Oliwia Kosior. W klasach II-III zwyciężył  Krzysztof Mastalerz. W klasach IV – VI pierwsze miejsce zdobyła Klaudia Jancz. Natomiast w gimnazjum najlepsza okazała się Zuzia Makowska.

Do końca grudnia biblioteka zakupiła i wpisała do inwentarza aż 184 ksiażki zakupione w ramach rządowego programu „Książki naszych marzeń”. Są one dostępne w naszej bibliotece. Można je wypożyczać również na ferie i wakacje.

Biblioteka przy współpracy z parlamentem wzięła udział w akcji WOŚP, tj. w piątek przed finałem można było kupić słodką, zdrową babeczkę i ciasteczka – owsiaki, a cały dochód został przekazany na rzecz akcji Jurka Owsiaka.

Nauczycielki biblioteki zwróciły się również z prośbą do Radnych naszej gminy o wsparcie przy prenumeracie czasopism. Dzięki zbiórce zorganizowanej przez przewodniczącego rady udało się zaprenumerować na 2016 r. Victora Gimnazjalistę, Victora Juniora oraz Świerszczyk. Egzemplarze tych czasopism dostępne są w naszej czytelni.