Menu główne
październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA W PRZEDSZKOLU

W dniach od 17 grudnia do 20 grudnia tradycyjnie na kilka dni przed Bożym Narodzeniem odbywały się we wszystkich grupach spotkania jasełkowe. W przedszkolu w tym czasie panował niepowtarzalny i prawdziwie świąteczny nastrój.

Uroczystość Jasełek jest od wielu lat wpisana w kalendarz imprez i uroczystości. Integruje ona dom rodzinny i przedszkole, wprowadza wszystkich w wyjątkowy nastrój. W miłą i świąteczną atmosferę wszystkich obecnych na kolejnych spotkaniach wprowadziły dzieci, które wystąpiły z programem artystycznym, na który składały się wiersze, piosenki i tańce. Były też Jasełka przygotowane przez najstarszą grupę. W każdej grupie wiekowej świąteczne spotkania z rodzicami miały różną formę. Można było posłuchać kolęd i pastorałek oraz piosenek świątecznych, zobaczyć Maryję i Józefa, aniołków, pastuszków, królów podążających za gwiazdą do Betlejem.

Poza tym inną formą przedświątecznego spędzenia czasu w grupie najmłodszych przedszkolaków były warsztaty z rodzicami. W niezwykłej atmosferze i przy dźwiękach kolęd powstały piękne bombki, którymi ozdobiono choinki.

Każda grupa przedszkolaków zaprosiła swoje rodziny na uroczyste spotkanie i wystąpiła w przedstawieniu bożonarodzeniowym. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali role, prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nawzajem obdarowujemy się prezentami, dlatego dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Na dzieci czekały też podarki, które wręczył Mikołaj. Te razem spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich rodziców.

Po występach dzieci i wizycie Mikołaja było wspólne kolędowanie przy słodkościach przygotowanych przez rodziców.

Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie, dzięki czemu wszyscy mogli oglądać niesamowite widowisko.

Życzymy wszystkim kolejnych takich spotkań, z których można czerpać niezwykle pozytywną energię i radość.

Grażyna Szczekarewicz