Menu główne
wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Spotkanie z Policją

WIZYTA POLICJANTA W PRZEDSZKOLU

            W miniony piątek 10.09.2021 r. do Gminnego Przedszkola w Smołdzinie z wizytą przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Gardnie Wielkiej. Głównym tematem, który przybliżyli dzieciom, było bezpieczeństwo na drodze. Celem pogadanki było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród przedszkolaków. Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się na drodze, przechodzenia przez jezdnię oraz jazdy na rowerze. Mundurowy przypomniał również o korzyściach, jakie niesie za sobą noszenie odblaskowych ubrań lub elementów odblaskowych. Dzielnicowy przestrzegał najmłodszych, jakie zagrożenia mogą ich spotkać w drodze z domu do przedszkola i na co należy wówczas zwracać uwagę. Policjant wyjaśnił maluchom, jak należy zachowywać się w przypadku kontaktu z osobą obcą, a także wytłumaczył na czym polega praca policjanta.   

         Przedszkolaki były zachwycone wizytą policjantów. Zadawały mnóstwo pytań i chętnie udzielały odpowiedzi na zadane im pytania. Na zakończenie skotkania dzieci otrzymały od Dzielnicowego m.in. elementy odblaskowe, a przedszkolaki wręczyły podziękowanie.

Serdecznie dziękujemy policjantom z Komisariatu w Gardnie Wielkiej za wspaniałe przybliżenie tematu bezpieczeństwa na drodze.

Opracowała: Anna Lindyberg