Menu główne
luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Kółko dla Szydełkowiczek

W bieżącym roku szkolnym kilka uczennic z klasy IV i Va biorą udział w spotkaniach, podczas których uczą się szydełkowania. Raz w tygodniu, wykorzystując materiały z Programu „Laboratoria Przyszłości”, wspólnie poznają tajniki dziergania na szydełku, uczą się różnych wzorów, poznają schematy ich wykonania oraz wymieniają się już zdobytymi doświadczeniami. Do dyspozycji Szydełkowiczki mają zestawy wielu kolorowych włóczek i szydełek. Spod nich „uwalniają” się różne przedmioty, które są przydatne w domu, np. podstawki pod kubeczki czy woreczki na bidony. Obecnie w planach są już ubrania, np. szaliki, bluzeczki czy inne, które Szydełkowiczki wymyślają na poczekaniu. Wzorom i planom nie ma końca! Tą techniką można stworzyć wiele, potrzebna jest tylko wyobraźnia.

Na kolejnych spotkaniach czeka nas jeszcze wiele atrakcji: nauka szycia na maszynie, krojenia i szycia prostych ubrań (i nie tylko) i ich wykańczania oraz haftowanie. Na wszystkie tego typu plany pozwalają nam sprzęty zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości”, na które szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie ponad 70 tys. W ramach finansowania zakupiono m. in. pracownię robótek ręcznych, kulinarną – AGD.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

No i jak się już przekonały Szydełkowiczki, również ciekawych umiejętności rękodzieła połączonych z dobrą zabawą. Mamy nadzieję, że zarazimy tym więcej uczniów. Dlatego zapraszamy na kolejne spotkania w czwartki na 7 lekcji.

Do zobaczenia.

Szydełkowiczki: Tosia i Misia Spychalskie, Julka Tyl, Ada Lamparska.

Opiekun i instruktor: Małgorzata Kopiniak