kwiecień 2022

Pomorska Wiosna Literacka

27 kwietnia 2022 r. nasza szkoła gościła po raz drugi słupskiego pisarza Pana Daniela Odiję.

Nareszcie po trzech latach przerwy udało się spotkać na żywo, a nie tylko przed ekranem monitora.

Pan Daniel Odija przeprowadził dla naszych najstarszych uczniów z klas 6,7 i 8 warsztaty. Uczniowie dobrani w pary mieli okazję do sprawdzenia swych umiejętności pisarskich, plastycznych i graficznych. W nawiązaniu do utworów i postaci z książek Stanisława Lema musieli stworzyć własną krótką historię z gatunku science – fiction w postaci krótkiego opowiadania lub komiksu.

Nikt nie podejrzewał, jakie talenty drzemią w naszych uczniach. Każdej grupie w krótkim czasie udało się wymyślić ciekawą, zabawną lub mrożącą krew w żyłach historię, doprowadzić swoją opowiastkę do końca, wymyślić i zaprojektować graficznie stronę tytułową lub wykonać komiks czarnym tuszem.

Nasz gość był pod wrażeniem, jak rewelacyjnie poradzili sobie z zadaniem nasi uczniowie.

Sami uczniowie oceniają spotkanie pozytywnie, spodobała im się taka forma aktywnych warsztatów ze znawcą tematu.

Tradycyjnie każdy uczestnik spotkania otrzymał na pamiątkę autograf pisarza w przygotowanej w tym celu legitymacji.

Kolejna odsłona Pomorskiej wiosny Literackiej już za rok!

Joanna Jóźwiak-Mastalerz

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.