czerwiec 2021

Byliśmy w schronisku- podsumowanie szkolnej akcji PODAJ ŁAPĘ – 9 –

„Pomagając jednemu psu nie zmienimy świata, ale możemy zmienić świat dla tego właśnie psa.”

Dnia 8 czerwca 2021 r. pojechaliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt -do Słupska, w celu zawiezienia uzbieranej karmy przez dzieci i młodzież z naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom oraz rodzicom, którzy włączyli się do naszej corocznej akcji. Dziękuję uczniom z klasy V za chęci i pomoc w przeniesieniu karmy ze szkoły do autobusu.

W tym roku uzbieraliśmy…420 kg karmy!

Obecnie w nowej siedzibie schroniska przy ulicy Sportowej przebywa 120 psów i 80 kotów. Choć pracownicy schroniska starają się, by zapewnić jak najlepsze warunki tym zwierzętom – to nie jest to wesołe miejsce. Smutne jest to, że wciąż są ludzie, którzy  traktują swoich czworonożnych pupilów, jak niepotrzebne rzeczy, które można wyrzucić z domu np. jadąc na wakacje lub po prostu, gdy znudziła się lub zachorowała żywa „zabawka”.

Nie możemy być obojętni na krzywdę zwierząt!

Pamiętajmy: zwierzę nie jest rzeczą ani zabawką i jeśli jesteśmy właścicielem psa lub kota (świnki, chomika, papużki..) to naszym obowiązkiem jest zapewnić mu należytą opiekę i troskę. Natomiast, gdy widzimy zwierzę potrzebujące pomocy- powinniśmy powiadomić o tym osoby dorosłe i odpowiednie służby.

Koordynator akcji: Ewa Sokołowska