Menu główne
październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

KONKURS „ZMAGANIA Z DEMONAMI”

6 października w bibliotece szkolnej odbył się etap regionalny (powiatowy) konkursu „Czy znasz twórczość Pauliny Hendel?”. Z naszej szkoły wzięli w nim udział: Milena Balik, Karolina Dwulit i Krzysztof Mastalerz. Była to kontynuacja konkursu ze znajomości trzeciej części serii o Zapomnianej Księdze pt. „Łowca”, który rozpoczął  się w ubiegłym roku szkolnym jeszcze przed pandemią.

            Uczestnikom niestety nie udało się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego, jednak i tak im serdecznie gratulujemy! Przede wszystkim chęci do czytania, do wgłębiania się we współczesną beletrystykę dla młodzieży! Gratulujemy tego, iż w dobie smartfonów i komputerów potrafili sięgnąć po zwykłą książkę i zafascynować się nią na tyle, by wziąć udział w konkursie i dobrnąć do  etapu powiatowego.

            Seria książek Pauliny Hendel nawiązująca do tematyki postapo oraz ciekawie opisująca świat demonów słowiańskich cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży również naszej szkoły. W naszej bibliotece można wypożyczyć zarówno wspomnianą serię o Zapomnianej Księdze jak i Żniwiarza.

            Drogi Czytelniku!

            Jeśli interesują Cię wizje początku końca cywilizacji, prastare wierzenia naszych przodków lub chociażby zastanawiasz się, czy świat, którego na co dzień oglądasz, nie ma innych wymiarów, czy obok nas nie żyją prastare bestie – koniecznie sięgnij po książki Pauliny Hendel. A kto wie, może to Ty za rok będziesz reprezentował naszą szkołę w konkursie czytelniczym?

Pamiętaj! Z książką Ci zawsze do twarzy!

J.J-M.