Menu główne
wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Realizacja projektu edukacyjnego


Drodzy Rodzice i Uczniowie, miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego „Matematyczne pszczoły”. Nasza placówka, jako jedna z najwyżej ocenionych, znalazła się wśród 152 szkół, które zostały zakwalifikowane do programu „mPotęga” – głównego programu grantowego fundacji mBanku. Projekt skierowany jest do uczniów klas IV – VI i będzie realizowany w świetlicy szkolnej od września do listopada. Głównym celem zajęć będzie ciekawe i efektywne utrwalanie wiedzy i umiejętności matematycznych naszych uczniów, poprzez ukazanie nierozerwalnego związku matematyki z przyrodą. Doskonałym przykładem takiego związku jest świat pszczół. Z pomocą tych mądrych owadów chcemy, aby uczniowie odkrywali matematykę przez działanie, doświadczanie, obserwację. W ramach projektu odbędzie się między innymi spotkanie z pszczelarzem, wspólnie ozdobimy ul, wykonamy domki dla owadów. Dzięki budowie plastra miodu będziemy utrwalać własności figur i brył geometrycznych, ćwiczyć umiejętności w zakresie jednostek miary, objętości i wagi. Zajęcia pozwolą również zwrócić uwagę na realne zagrożenia dla pszczół w obecnym świecie i  uświadomić ich olbrzymią rolę dla środowiska.

wychowawcy świetlicy