Menu główne
styczeń 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Wycieczka do Berlina

13 grudnia uczniowie z naszej szkoły oraz SP nr 2 w Słupsku udali się do Berlina. Wielu z nich po raz pierwszy przekroczyło granicę Polski. Pobyt obfitował w wiele atrakcji, nie było czasu na nudę. Inicjatorką i kierownikiem wycieczki była p. Emanuela Dybaś. Obsługę turystyczną zapewniła firma „Kormoran”.
Zwiedzanie rozpoczęto od wizyty w Muzeum Muru Berlińskiego. Uczniów poruszyła historia podzielonego miasta i dramat ludzi mieszkających za jego wschodnią granicą. Następnie udano się do gmachu niemieckiego parlamentu – Reichstagu, aby ze szklanej kopuły podziwiać widoki. Zwiedzając Berlin, nie można pominąć Bramy Brandenburskiej, bardzo efektownie oświetlonej nocą. Równie piękne dekoracje wycieczkowicze zobaczyli w Sony Center na Placu Poczdamskim i pobliskim jarmarku. Wiele emocji wzbudziło zwiedzanie Muzeum Techniki. Można było podziwiać zabytkowe pojazdy, pobawić się różnymi eksperymentami. Jednak największe wrażenie zrobił robot, mówiący także po polsku, który oprowadzał turystów po jednej z części muzeum. Niezwykle smakowicie było w „muzeum” czekolady RitterSport. Nikt nie oparł się kuszącym z każdej półki słodkościom. Ostatnim punktem programu była wizyta na jarmarku na KuDamm. Jest to niezwykle barwne miejsce.
Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, bogaci w nowe wiadomości, doznania, a także pamiątki. Wycieczka była także okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

A. Dwulit