Menu główne
październik 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Dzień Głośnego Czytania

   10 października nasz szkolny korytarz zamienił się w magiczną polanę, na której wyrosły niezwykłe drzewa a wśród nich pojawiły się zjawiskowe zwierzaki. To wszystko za sprawą klas I-III SP, które wraz z wychowawczyniami przystąpiły do tegorocznych obchodów Dnia Głośnego Czytania. Tak jak w tamtym roku cała akcja czytelnicza powiązana była z konkursem dla szkół podstawowych „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Obie akcje miały zainspirować dzieci do codziennego czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne. Jednym z elementów konkursu było stworzenie dekoracji z wykorzystaniem surowców wtórnych oraz wykorzystanie jej podczas wspólnego głośnego czytania. Każda klasa prezentowała inną porę roku a główni odbiorcy tej akcji –czyli nasze dzieciaki spisały się na medal. To dzięki nim na korytarzu pojawiły się magiczne drzewa oraz liczne zwierzaki wykonane z surowców wtórnych. Było wesoło i kolorowo.

Do akcji włączyła się również szkolna biblioteka. Panie bibliotekarki wcieliły się w role dwóch bohaterów: Zielonego i Nikta z książki M. Strzałkowskiej p.t. „Zielony i Nikt”. To bardzo wzruszająca historia mówiąca o pięknie nie tylko naszego świata, ale i o pięknie, jakie tkwi w każdym człowieku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole, a po „Zielonego i Nikta” zapraszamy do biblioteki.

Małgorzata Spychalska