Menu główne
maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Demony w naszej bibliotece!

22 maja 2019 r. nasza biblioteka w ramach Pomorskiej Wiosny Literackiej gościła pisarkę Panią Paulinę Hendel. Pochodząca z Miastka młoda kobieta od kilku lat tworzy powieści dla młodzieży i nie tylko. Jej utwory, jak sama wyjaśniała uczniom podczas spotkania, zaliczyć można do gatunku postapo, czyli fantastyki postapokaliptycznej.
Nasi uczniowie, przygotowując się do tego spotkania, wykonali rysunki demonów na podstawie ich opisów, znajdujących się w książkach autorki. Taki wystrój biblioteki bardzo ucieszył Panią Paulinę. Udało jej się nawet odgadnąć , który rysunek przedstawia którego demona.


Sama autorka do spotkania była bardzo dobrze przygotowana. Zaprezentowała siebie w stroju Żniwiarza – bohatera cyklu książek pod takim samym tytułem. Dlatego przybyła do nas m.in. z … sierpem!
Spotkanie było bardzo ciekawe. Okazało się, że pisarka jest ekspertem w dziedzinie słowiańskich demonów oraz wierzeń i zabobonów naszych przodków. Doradzała dziewczętom, jak za pomocą ziół czy uroków poprawić swój wygląd tudzież jak złapać w sidła wybranka.
Pani Paulina otrzymała od nas na pamiątkę amulet i ekologiczne kolczyki (wykonane własnoręcznie) oraz mini opowiadanie o niej i spotkaniu ze słowińskimi demonami, które wraz z mgłą zeszły z pobliskiego Rowokołu.
Cieszy nas fakt, że i autorka serii „Zapomniana księga” również miło wspomina chwilę spędzoną z nami (krótką relację na ten temat wraz ze zdjęciami umieściła na swoim facebookowym profilu). A my mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi.
Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji sięgnąć po książki autorstwa Pauliny Hendel gorąco do tego namawiam. Uwierzcie mi, WARTO!

J. J- M.