Menu główne
maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Biwak z wychowaniem komunikacyjnym

  W dniach 24-25.05.2019r. odbyły się nietypowe zajęcia z wychowania komunikacyjnego dla uczniów klasy IVb, połączone z noclegiem w szkole. Uczniowie, bez książek, zeszytów i szkolnych ławek przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Pierwszego dnia wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę wokół miejscowości Smołdzino, podczas której rozpoznawaliśmy znaki oraz omawialiśmy typy skrzyżowań i zasady pierwszeństwa przejazdu.

Po powrocie Pani Krysia Pasiek przeprowadziła praktyczne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które wzbudziło wiele emocji. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się ćwiczenia z rko (reanimacji krążeniowo-oddechowej) przeprowadzone na szkolnym fantomie.
W sobotę, po krótkiej powtórce zasad zachowania i poruszania się po drogach, przystąpiliśmy do ćwiczenia techniki jazdy rowerem. Na prowizorycznym torze przejazdu ćwiczyliśmy podstawowe manewry, jazdę według znaków i koordynację ruchową. Okazało się, że odpowiedzialna jazda na rowerze wymaga skupienia, ale też dostarcza mnóstwa emocji.
Na koniec wspólnego pobytu każdy uczestnik otrzymał drobny upominek stanowiący wyposażenie roweru – dzieci same wybierały dzwonki, odblaski, oświetlenie roweru itp.
Mamy nadzieję, że zajęcia podobały się uczniom, a nabyte umiejętności zaprocentują podczas egzaminu na kartę rowerową.

Nauczyciel wychowania komunikacyjnego
Emanuela Dybaś