Menu główne
maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Dziękujemy za Kawałek serca

Dnia 28.04.2019 r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „KAWAŁEK SERCA”, mająca na celu zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację dwóch osób z gminy Smołdzino: siedmioletniej Nadii, która urodziła się z niedotlenieniem, wodobrzuszem i zapaleniem płuc. Jej rozwój jest opóźniony zarówno intelektualnie jak i fizycznie, a ostatnio zdiagnozowano u niej również autyzm wczesnodziecięcy oraz na absolwenta naszej szkoły, Jacka Skornego, który został sparaliżowany po pęknięciu tętniaka mózgu.

Od rana chętni wolontariusze zbierali datki do puszek w różnych miejscowościach gminy Smołdzino. Od godz.11.00 w świetlicy w Smołdzińskim Lesie sołectwo zorganizowało integracyjne spotkanie. Przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku można było podziwiać pokazy taneczne w wykonaniu dzieci ze Smołdzińskiego Lasu. Natomiast od godz.13.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smołdzinie odbywała się impreza charytatywna. Nad przebiegiem której czuwał Komitet Społeczny w składzie p. Ewa Lasota i p. Ryszard Pałucki oraz dyrekcja szkoły: p. Artur Spychalski i p. Alicja Dwulit.

Akcja charytatywna „KAWAŁEK SERCA” to nie tylko zbiórka pieniędzy dla potrzebujących pomocy, ale też okazja do integracji środowiska lokalnego, podczas której nie zabrakło licznych atrakcji: występy taneczne, artystyczne i wokalne w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły, kawiarenka, w której proponowano słodkie wypieki, na głównym holu można było skosztować waty cukrowej i popcornu, skorzystać z usług fryzjerskich, nauczyć się robótek na drutach, zarejestrować się do zostania potencjalnym DAWCĄ SZPIKU, a także nauczyć się resuscytacji. W czasie trwania imprezy odbywała się również aukcja, loteria fantowa i kiermasz przedmiotów, które dostarczyli nam nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, a także hojni sponsorzy i darczyńcy. Za wszystkie bardzo dziękujemy. Łącznie zebraliśmy kwotę 6914zł.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji charytatywnej. Dziękujemy tym, którzy pomogli nam przy organizacji i przeprowadzeniu inicjatywy, wszystkim wolontariuszom, nauczycielom i pracownikom szkoły, rodzicom, wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka i z radością oddają swój Kawałek Serca.

Pamiętajmy! Pomagając potrzebującym, nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś los.  Dziękujemy!!!

 

 

                                                                               Opracowała Ewa Lasota