Menu główne
maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Wyróżnione w Obciachu!

Niezmiernie mi miło poinformować mieszkańców naszej gminy, że 3 uczennice naszej szkoły, tj. Nina Byszewska, Aleksandra Krystjańczuk oraz Anna Mastalerz otrzymały 1 kwietnia 2019 r. wyróżnienie w XII Powiatowym Przeglądzie Kabaretów , którego organizowało Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Dziewczyny wystąpiły ze scenką: „Starość nie radość”, w której pokazały różnice między staruszkami a wnukami. Ania była wnuczką, Ola – babcią, a Nina wcieliła się w rolę dziadka.

„Obciach” cieszy się co roku dużym zainteresowaniem. Do konkursu zgłaszają się kabarety z całego powiatu (Miastko, Objazda, Słupsk, Ustka, Lubuczewo, Kobylnica itp.). Jury ma niemały problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż poziom jest mocno wyrównany, a każdy skecz zachwyca lub zaskakuje czym innym. Dlatego bardzo cieszymy się z naszego wyróżnienia. Grupę kabaretową pod nazwą” Kabaret na Wspak TERABAK”– która w naszej szkole zbiera się jedynie doraźnie i ma zmienny skład – prowadzi p. Joanna Jóźwiak – Mastalerz, która jest również autorką wystawianych skeczy.

J.J-M.