Menu główne
luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI OBCOJĘZYCZNEJ POEZJI MIŁOSNEJ

   Dnia 08.02.2019r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy odbyła się 9 edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Obcojęzycznej Poezji Miłosnej. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Wójt Gminy Kobylnica – Leszek Kuliński.
Naszą szkołę w tym roku reprezentowało 5 uczennic – Anna Mastalerz (kl.IVb), Maja Rolka (kl. Va), Julia Ruszczyńska (kl.Va), Klaudia Rożek (kl.Vb) i Wiktoria Godau (kl. III Gim.) Dziewczyny, pod opieką nauczycieli (p.Katarzyny Łyszyk, p. Emanueli Dybaś, p. Aleksandry Bodnar, p. Anny Rolka) bardzo rzetelnie przygotowywały się do konkursu już od dłuższego czasu.


Konkurs podzielony był na 2 kategorie w zależności od grupy wiekowej uczestników oraz języka prezentowanego wiersza – j. niemiecki i j. angielski.
Wśród 93! uczestników nasze uczennice wykazały się zdolnościami nie tylko recytatorskimi, ale również aktorskimi, angażując się w swój występ w 100%.
Zarówno poziom konkursu, jak również liczba uczestników w każdej kategorii były nie lada wyzwaniem. W rezultacie dwóm naszym uczennicom udało się zająć zaszczytne miejsca i zdobyć wyróżnienia.
W kategorii klas IV-VI SP poezji miłosnej w j. niemieckim Anna Mastalerz z wierszem „Wir” zdobyła 2 miejsce.
Z kolei Wiktoria Godau wierszem „Es ist nicht viel” wyrecytowała sobie wyróżnienie w kategorii klas VII-VIIISP i klas IIIGimnazjum poezji miłosnej w j. niemieckim.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w konkursie, zaś wszyscy opiekunowie dyplomy za przygotowanie uczniów do konkursu.
Ani i Wiktorii serdecznie gratulujemy! Mai, Julii i Klaudii również gratulujemy, dla nas też jesteście wyróżnione.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

A.Rolka