Menu główne
listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

100 lat Niepodległej w naszej szkole

  „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!” Punktualnie o godzinie 11.11. 9 października w naszej szkole rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Z wielkim zaangażowaniem śpiewali go wszyscy – uczniowie, nauczyciele i pracownicy. Tym samym dołączyliśmy do 24 tysięcy szkół w całej Polsce podkreślających w ten sposób wyjątkowy charakter tegorocznych obchodów Święta Niepodległości – 100 rocznicy istnienia wolnej Polski.

Była to bardzo podniosła i wzruszająca chwila. Niezwykły widok stanowili uczniowie i nauczyciele ubrani w galowe stroje udekorowane biało – czerwonymi kotylionami. Nie mniej uroczyście prezentowali się uczniowie klasy III, IVa i IVb, którzy pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali uroczysty apel pod hasłem „Radosna Niepodległość”. Część artystyczna, uświetniona występem szkolnego chóru przy akompaniamencie p. Ryszarda Pałuckiego, wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń, które złożyły się na odzyskanie przez Polskę niepodległości, a odśpiewane z przejęciem pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć uczucia walczących o wolną ojczyznę.

Wszyscy z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii, oddając w ten sposób hołd wszystkim tym, którzy walczyli i ginęli za nasz kraj.

Na koniec pan dyrektor podziękował występującym, a także dodatkowo podkreślił wyjątkowość chwili, przypominając zgromadzonym o tym, że nigdy nie należy zapominać o dziejach naszej ojczyzny, o polskiej tradycji, kulturze, umiłowaniu wolności oraz o tych, którym ją zawdzięczamy. Naszym obowiązkiem jest również tworzyć nową, naszą własną historię w wolnej Polsce.