Menu główne
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W tym roku przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii społecznej, współorganizowanej przez sieć sklepów Biedronka- „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, wspierającej rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców.

Jednym z zadań konkursowych było zorganizowanie w szkole Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

W ramach tej akcji Panie bibliotekarki przeprowadziły cykl zajęć dla klas I-III SP, podczas których, uczniowie usłyszeli ciekawe, śmieszne i niezwykle pouczające historie oraz rozwiązywali liczne łamigłówki i zadania związane z czytanymi książkami.

Kl. Ia i Ib  

Uczniowie poznali śmieszne, ale zarazem i pouczające przygody Kacpra- bohatera książki Grzegorza Kasdepki p.t. „Kacperiada Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”. Dzieci dowiedziały się, czy rzeczywiście można rozpuścić się w zbyt długo trwającej kąpieli oraz jednogłośnie stwierdziły, iż chciałyby, aby rodzice częściej spędzali z nimi czas podczas wspólnych zabaw. Nie zabrakło również grozy i tajemniczości, kiedy uczniowie musieli sprawdzić, co kryje się w naszym zaczarowanym pudełku.

 

 

Kl. II

Klasa druga uwielbia zwierzęta i o tym Panie bibliotekarki doskonale wiedzą. Książki o koniach, psach i kotach zawsze wywołują na ich twarzach uśmiech. Stad też na zajęciach poznali historię pewnej kotki Pusi, która jak się okazało była doskonałą pocieszycielką w trudnych chwilach. Serdecznie zapraszamy do poznania losów innych kocich przyjaciół w książce p.t. „Mruk Opowiadania o kotach, kotkach kociskach” Renaty Piątkowskiej. Wspaniałą zabawą okazała się również nasza tajemnicza maszyna, która potrafiła udzielić odpowiedzi na każde, najtrudniejsze pytanie- maszynę można obejrzeć w naszej bibliotece. Klasa druga zostawiła nam również wykonane przez siebie przepiękne ilustracje kotów.

 

 

Kl.III

Klasa trzecia to już brzmi poważnie, więc i historia, którą usłyszeli trzecioklasiści nie należała do najłatwiejszych. Uczniowie przekonali się, dlaczego to pies jest najwierniejszym i najlepszym przyjacielem człowieka a przy okazji przypomnieli sobie zasady dotyczące bezpiecznego zachowania się podczas zabaw. Zasłuchali się w opowiadaniu o piesku Czarusiu z książki p.t. „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie” Renaty Piątkowskiej. Uczniowie jako pierwsi wypróbowali stworzoną w bibliotece maszynę, znającą odpowiedź na każde pytanie oraz wykonali własnoręcznie sześcienne kostki z przygodami Czarusia i jego właścicielki. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, czym sprawili nam bardzo miłą niespodziankę.

Nie zabrakło również pamiątkowych zakładek do książek, a zdjęcia z przeprowadzonych zajęć można obejrzeć w zakładce Biblioteka.

Zapraszamy do biblioteki.

M. Spychalska