Menu główne
maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

  „Na ochronie środowiska,

twoje zdrowie tylko zyska”

Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole apel dla klas I-III SP z okazji Dnia Ziemi oraz Światowego Dnia Zdrowia. Organizatorami spotkania była klasa II wraz z wychowawczynią i Panie bibliotekarki. Dodatkową niespodzianką byli zaproszeni  goście- lekarze, pielęgniarki i przedstawiciele służby zdrowia z naszej gminy. Zarówno dzieci jaki goście otrzymali od nas pamiątkowe upominki. Dzieci klas I-III otrzymały opaski odblaskowe z logo szkoły – nagrody w klasowym konkursie na plakat „Idealny pacjent”. Naszym gościom wręczono zaś, specjalnie przygotowane na tę uroczystość torby z logo „Lekarz na medal”, które zaprojektowali starsi uczniowie. Wszyscy uczestnicy apelu obejrzeli, oprócz części artystycznej przygotowanej przez klasę II, również krótki film p.t. „Lekarka Lidka” przygotowany przez Panie Bibliotekarki. Film powstał na podstawie opowiadania z książki „Zawodowcy” Pawła Beręsewicza. 

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się ponownie powiązać te dwa święta i spotkać z naszymi gośćmi.

P.S. Zarówno klasowy konkurs na plakat p.t. „Idealny pacjent”, jak i konkurs na logo „Lekarz na medal” były częścią programu profilaktycznego realizowanego przez bibliotekę szkolną i współfinansowanego przez GKRPA działającą przy UG Smołdzino.

M. Spychalska