Menu główne
grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Dnia 17.11.2021 odbył się w naszej szkole I etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Obcojęzycznej. Konkurs ten był skierowany do wszystkich uczniów, z podziałem na dwie kategorie:

klasy I-III, oraz klasy IV-VIII, ale jak się okazało to najmłodsi uczniowie postanowili zmierzyć się z tym wyzwaniem. I to w jakim stylu!

W kategorii klas I-III wystąpiło 9 uczniów, z czego 7 recytowało wiersze w j. niemieckim, a 2  w j. angielskim. Z klas IV-VIII do udziału w konkursie zgłosiło się jedynie 3 uczniów, którzy zaprezentowali  repertuar w j. niemieckim.

Szkolna komisja konkursowa – oczarowana występami  – wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu. Są to:

I miejsce: Antonina Spychalska, kl. III, za  recytację utworu „Lieber, guter Weihnachtsmann”

II miejsce: Iga Skopińska, kl. II, za recytację utworu „Schneewinter kommt bald”

III miejsce: Oliwia Szulc, kl. II, za recytację utworu: „Winternacht”.

Wyróżnienie w konkursie otrzymał również Kornel Lange z kl. II, który recytował wiersz w języku angielskim.

Przygotowanie się do konkursu wymagało wiele wysiłku, gdyż recytacja w języku obcym nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i wysoki poziom przygotowania oraz gratulujemy zwycięzcom! Będziemy Was wspierać na dalszym etapie. Powodzenia!

                                                                                                                                  Emanuela Dybaś