Menu główne
październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

14 października to data wyjątkowa w życiu każdej szkoły. Uroczyste apele, życzenia i gratulacje uświetniają Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji również i w naszej placówce odbyła się akademia, uatrakcyjniona występem uczniów.

Pan dyrektor Artur Spychalski złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia z okazji wspólnego święta, a także pogratulował nagrodzonym Nagrodą Wójta oraz Nagrodą Dyrektora Szkoły. Głos zabrał również pan Wójt Gminy Smołdzino, Arkadiusz Walach, przekazując zebranym wyrazy wdzięczności i wyrażając nadzieję na pełną sukcesów dalszą współpracę.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VII b pod opieką p. Marty Byszewskiej, zaś o oprawę muzyczną zadbał p. Ryszard Pałucki z klasą V. Starsi uczniowie w zabawny sposób sparodiowali posiedzenie Rady Pedagogicznej w „pewnej szkole”. Było śmiesznie,  a czasami zaskakująco znajomo 😊 Salwy śmiechu wywołała też piosenka, której tekst stanowiły charakterystyczne powiedzonka nauczycieli, np. „Wyciągamy karteczki”, „Usiądź koło okna, może cię oświeci” czy „Zaraz zadzwonię do twoich rodziców”. Z całą pewnością występ dał wszystkim okazję do świetnej zabawy. Więcej zdjęć w galerii.

Marta Byszewska

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy II przygotowali apel dla pracowników szkoły oraz uczniów klas I-III.  Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Każdy z pracowników otrzymał pamiątkową laurkę.

Na zakończenie Akademii głoś zabrał p. Dyrektor Artur Spychalski, który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.

Olga Kwiatek