Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach

Nauka w klasach I-III szkół podstawowych

Od poniedziałku 18 stycznia 2021 r. planowany jest powrót uczniów klas I-III do szkół. W związku z tym bardzo prosimy o przypomnienie swoim dzieciom zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole. Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smołdzinie oraz aneks nr 1 do procedury znajdują się w zakładce na stronie internetowej naszej szkoły.

Powrót dzieci do szkół jest możliwy jedynie w reżimie sanitarnym, w związku z powyższym konieczne jest przestrzeganie zasad mających na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły.

Zajęcia lekcyjne dla naszych najmłodszych uczniów odbywać się będą zgodnie z planem lekcji. Działać będzie też świetlica i biblioteka szkolna. Dowozy zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym od dnia 02 września 2020 r. (zakładka–Szkoła–Dowozy).

1. Uczniowie miejscowi (oprócz zapisanych na świetlicę) proszeni są o przybycie do szkoły najszybciej na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych.
  2. Uczniowie dojeżdżający udają się prosto z autobusu do klas.

Uwaga! Uczniowie mają obowiązek noszenia maseczek aż do momentu wejścia do klasy (zakrywają nos i usta podczas jazdy autobusem oraz podczas przemieszczania się po wspólnych miejscach w szkole).

Na pierwszych lekcjach wychowawcy przekażą uczniom informacje dotyczące zasad i organizacji nauki związanych z powrotem do szkół.

Uczniowie klas I-III, wchodzą do budynku szkoły osobiście, bez rodziców (wyjątek mogą stanowić rodzice wcześniej umówieni na spotkanie).

Konsultacje dla klasy ósmej

Od 26 stycznia (wtorek) w szkole będą odbywały się konsultacje z j. polskiego, matematyki, j. angielskiego/ niemieckiego (w zależności od wyboru języka na egzaminie) dla uczniów klasy ósmej. Spotkania będą odbywały się:

we wtorki – dla uczniów dojeżdżających

piątki – dla miejscowych.

Zajęcia będą trwały od 8.00 do 10.30 (3 godziny lekcyjne – po jednej na każdy przedmiot). Szkoła zapewnia dowóz i odwóz. Konsultacje będą odbywały się w małych grupach. O przydziale do grupy i kolejności zajęć uczniowie zostaną powiadomieni indywidualnie.

Szkolenie sportowe

Od 21 stycznia (czwartek) zostają wznowione zajęcia sportowe dla klasy sportowej – 7a. Będą odbywały się dwa razy w tygodniu, zgodnie z planem lekcji. Szkoła zapewnia dowóz i odwóz. O szczegółach uczniowie zostaną powiadomieni przez wychowawczynię.

Dyrekcja szkoły