Zbiórka nakrętek dla chorego Olusia

” Od wielu lat w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smołdzinie prowadzona jest akcja zbiórki nakrętek od napojów dla dzieci chorych, potrzebujących pomocy w postaci rehabilitacji, zakupu sprzętu do rehabilitacji czy leków. Nasi uczniowie wsparli leczenie już trzech chłopców: małego Maćka, Tomka i obecnie Olusia. Poruszeni losami małego Olusia chorego na SMA, chętnie wzięli udział w akcji. Okazuje się, że zdrowie innych nie jest im obojętnie. Mimo trwającej pandemii i zdalnego nauczania prawie codziennie dostarczano do szkoły liczne pakunki, reklamówki, worki, woreczki zawierające różną ilość nakrętek. Ale ziarnko do ziarnka… i tym razem zebrano ok.200 kg zakrętek od napojów i środków czystości. Jednak to nie koniec szkolnej akcji. Po feriach zimowych zbieramy dalej, aby wesprzeć kolejne dzieci potrzebujące pomocy. Mamy nadzieję, że znów nasi uczniowie okażą serce innym tak, jak do tej pory. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie i zachęcamy do uczestnictwa w akcji”.

All-focus