KONKURS DLA KLAS I – IV

Zadaniem konkursowym jest stworzenie zwrotki i refrenu piosenki dotyczącej idei niemarnowania żywności.

Zwrotka oraz refren powinny liczyć po 4 rymowane wersy, a każdy wers maksymalnie 15 sylab. Ważne, aby uwzględnić brzmienie i rytm tekstu. Ma to być zwrotka piosenki. Warto więc spróbować dołączyć do niej melodię, zaśpiewać. Chętni mogą przesłać wraz z formularzem konkursowym nagranie audio lub wideo.

Jury pod uwagę weźmie kilka aspektów:

1. Kreatywność: czy praca jest oryginalna, a tekst napisany z pomysłem.
  2. Wymiar edukacyjny: czy piosenka uczy zdrowego odżywiania, niemarnowania lub racjonalnych zakupów.
  3. Zgodność z wytycznymi: czy praca ma odpowiednią liczbę wersów i sylab.
  4. Rytmiczność: czy praca może być fragmentem piosenki i jest łatwa do zaśpiewania.
  5. Humor: czy praca opiera się na humorze słownym lub sytuacyjnym.

Przykład:

Zwrotka:

Kochamy jedzenie, a nie marnowanie,

Nie wyrzucamy, gdy nam coś zostanie.

Resztki zużywamy, smacznie przerabiamy,

Bo duży szacunek do jedzenia mamy.

Refren:

Od uprawy do potrawy, czas nauki i zabawy,

Smacznie jeść się uczymy i fajnie bawimy,

Bo zdrowe jedzenie i niemarnowanie,

To klubu naszego największe zadanie!

Jak wziąć udział w konkursie?

Tworzycie zwrotkę piosenki dotyczącej tematyki programu.!

Ułożone piosenki dostarczcie proszę p. Oldze Faładze  lub  p.Dobrosławie Rusek  do dnia 10 listopada. Razem wybierzemy te najlepsze.

Opiekunowie Klubu prześlą  na adres mailowy Biura Programu zwrotkę piosenki dotyczącej tematyki programu.

Jury wybiera 3 laureatów, którzy zostaną ogłoszeni do 4.12.2020. Na zwycięskie drużyny czekać będą bony i upominki!

Za zajęcie I, II oraz III miejsca, wybrane szkoły otrzymają bony i upominki:

I miejsce: bon Tesco o wartości 3000 zł i notesy dla dzieci o wartości 260 zł

II miejsce: bon Tesco o wartości 2000 zł i notesy dla dzieci o wartości 260 zł

III miejsce: bon Tesco o wartości 1000 zł i notesy dla dzieci o wartości 260 zł

Zwrotki napisane przez zwycięskie zespoły będą częścią piosenki o niemarnowaniu.

Zachęcam Was do wzięcia udziału w Konkursie 😊

Dobrosława Rusek