Listopad 2019
« Paź   Gru »

Konkurs Kaligraficzny

Biblioteka szkolna zorganizowała po raz pierwszy Komkurs kaligraficzny dla uczniów klas IV-VIII. Do konkursy zgłosiło się 18 chętnych.
Zadaniem uczniów było przepisać na jednej godzinie lekcyjnej jeden Tren Jana Kochanowskiego. Należało użyć do tego pióra. Obowiązkowo trzeba było wykonać INICJAŁ – czyli ozdobną pierwszą literę. Dodatkowo można było arkusz papieru ozdobić bordiurą lub winietą, czyli ornamentem umieszczonym np. na marginesie lub pod tekstem. Natomiast zakazane było używanie jakiegokolwiek korektora. Ewentualne pomyłki należało jedynie przekreślić.

Bez problemu udało się wyłonić zwyciężczynię konkursu. Została nią Martyna Cichewicz z klasy VIII a. Uczennica od jakiegoś czasu interesuje się kaligrafią. Posiada specjalistyczne pióro. Ćwiczy piękne pisanie. Drugie miejsce w konkursie zajął jej kolega z klasy – Amadeusz Godau, który jest uzdolniony plastycznie.
Poza 1 i 2 miejscem przyznano wyróżnienia. Otrzymały je: Karina Sędzielewska z klasy Vb oraz Klaudia Sowińska bz klasy Vib. Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy wszystkich startowania w tym konkursie za rok. A już teraz zapraszamy do biblioteki w celu obejrzenia zwycięskich prac.

J.J-M.