Listopad 2019
« Paź   Gru »

Mamy kolejnego Mistrza!

Tradycyjnie w październiku w ramach swego święta biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pod nazwą „Łamańce językowe”. Również tradycyjnie chętnych do zmierzenia się w bitwie na słowa … i to prawidłowo i wyraźnie wypowiedzianych – nie brakowało.

Początkowo wydawało się, że konkurs zakończy się bardzo szybko, gdyż jedna z uczennic wyszła na prowadzenie. Jednak w ostateczności nie udało się zaciętej walki rozstrzygnąć i finał przełożono na dzień następny. Już wyobrażamy sobie, co się działo w domach późnym popołudniem u dwóch uczennic… W ruch zapewne poszły lustra, intensywne ćwiczenia … języka … zapewne też jakieś przepłukiwania strun głosowych specyfikami z domowej apteczki. Zostaje to tylko w naszych domysłach, natomiast pewne jest to, iż w piątek udało się konkurs rozstrzygnąć i wyłonić na cały kolejny rok MISTRZA DYKCJI. A została nim … Klaudia Rożek z klasy VI b o kilka głosek wyprzedzając Nikolę Rzeźnicką. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i …. ćwiczymy język, by był giętki i gotowy do walki za rok!
J.J-M.