Październik 2019
« Wrz   Lis »

XV RAZ ŚPIEWALI NA CHWAŁĘ BOŻĄ

W dniach 19-20 października 2019r. w Smołdzinie odbyły się XV Smołdzińskie Spotkania z piosenką religijną „Pro Laude Tua” poświęcone pamięci św. Jana Pawła II pod patronatem Starosty Powiatu Słupskiego, Wójta Gminy Smołdzino, Dyrektora SPN w Smołdzinie. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smołdzinie i Parafia Rzymskokatolicka p.w. Trójcy Świętej w Smołdzinie.

Celem konkursu było popularyzowanie pieśni religijnych, rozbudzenie zainteresowań muzycznych dzieci i młodzieży, pobudzenie wrażliwości artystycznej i kulturalnej, umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania swojego talentu, integracja środowiska katolickiego dzieci i młodzieży. Do konkursu zgłosiło się 105 wykonawców z powiatu słupskiego. Konkurs odbył się w dwóch etapach: I w sobotę- wszyscy uczestnicy zaprezentowali przygotowane utwory. Jury oceniła występy w trzech kategoriach – soliści i w dwóch kategoriach – zespoły. II etap w niedzielę – wręczenie nagród i koncert laureatów. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Ryszard Pałucki. Dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a laureaci otrzymali także puchary i dyplomy. Oto lista laureatów:

w kategorii kl. I – IV: I m-ce i Puchar Starosty Słupskiego pana Pawła Lisowskiego otrzymała Inka Malek SP w Łupawie za utwór „Mów amen, jak Maryja”. II m-ce i Puchar Wójta Gminy Smołdzino pana Arkadiusza Walacha otrzymała Madzia Wójcik SP w Wytownie, wyśpiewała „Fanfary z Królową Polski”. III m-ce i Puchar Dyrektora ZSP w Smołdzinie pana Artura Spychalskiego otrzymała Milena Wesołowska SP w Potęgowie za piosenkę „Ramiona szeroko otwarte”.

w kategorii kl. V-VIII: I m-ce i Puchar Starosty Słupskiego otrzymała Maja Konopa SP w Łupawie za utwór „Po to Bóg stworzył z prochu człowieka”. II m-ce równorzędnie otrzymały: Natalia Łepkowska SP w Łupawie za utwór „Już drogę znasz” – Puchar Wójta Gminy Smołdzino i Paulina Bąbelek SP nr 1 w Ustce za utwór „Alleluja”- Puchar Dyrektora ZSP w Smołdzinie. III m-ce i Puchar Wicedyrektor ZSP w Smołdzinie pani Alicji Dwulit otrzymała Katarzyna Gumbis SP nr 1 w Ustce za utwór „Pasja miłości”.

w kategorii dorośli: I m-ce i Puchar Dyrektora GOK-u w Smołdzinie pani Wiesławy Jasińskiej otrzymała Wiktoria Badeńska z Klubu 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku za utwór „Modlitwa”. II m-ce i Puchar Wicedyrektor ZSP w Smołdzinie otrzymała Oliwia Lewińska z Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy za utwór „Idź na cały świat”. III m-ce i Puchar ks. Proboszcza Roberta Jakubowskiego otrzymała Paulina Łaga z Klubu 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku za utwór „Wciąż mnie zadziwiasz”.

w kategorii zespoły klas I- IV – dwa pierwsze miejsca: I m-ce i Puchar Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Smołdzinie otrzymał Zespół „Aniołki” (3 dziewczynki) z GCKiP w Kobylnicy, zaśpiewały „Taki duży, taki mały”.

I m-ce i Puchar Dyrektora ZSP w Smołdzinie otrzymał Zespół 11 osobowy „Dzwoneczki” ze SP w Potęgowie za utwór „Duch Święty niech jednoczy nas”.

w kategorii zespoły kl. V-VIII: I m-ce i Puchar Prezesa i Zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Komnino” otrzymał Zespół 4 osobowy „PRYMKA” ze SP nr 1 w Ustce za utwór „Unoszę wzrok”. II m-ce i Puchar ks. Proboszcza otrzymał Chór 19 osobowy z ZSP w Smołdzinie, który zaśpiewał piosenkę „Liczy się każdy dzień”. III m-ce i Puchar organizatorów otrzymał Zespół 28 osobowy Nutka” ze SP w Gogolewie za utwór „Nasz Bóg”.

Nagrodę Specjalną Dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego pana Marka Sobockiego za piosenkę o św. Janie Pawle II otrzymał Zespół 9 osobowy „Ćwierćnutki” ze SP w Łupawie za wykonanie utworu „Santo Subito”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za tak piękną „strawę duchową”. Gościem honorowym XV Spotkań z piosenką religijną był Zespół Ewangelizacyjny „Na cały Głos” z Pelplina pod dyrekcją ks. dr Zbigniewa Gełdona. Dziękujemy pani Elżbiecie Bernackiej-Hanus za ciepły posiłek w Gościńcu. Dziękujemy również sponsorom, organizatorom, uczestnikom i ich opiekunom, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by XV Spotkania z piosenką religijną „Pro Laude Tua” mogły cieszyć serca i dusze mieszkańców naszej Gminy i nie tylko.

Opracowała Mirosława Wódz