Czerwiec 2019
« Maj   Lip »

STYPENDIUM FUNDACJI EFEKT MOTYLA

Fundacja Efekt Motyla otwiera nabór wniosków o stypendium na rok szkolny 2019/2020!
Wszystkich uczniów VII-VIII klasy szkoły podstawowej, III klasy gimnazjum oraz liceum i technikum w roku szkolnym 2018/19 zamieszkałych na terenach wiejskich zachęcamy do zapoznania się z naszym programem stypendialnym. Stypendium ma charakter naukowo –socjalny, a więc jest przeznaczone dla osób najbardziej uzdolnionych i znajdujących się jednocześnie w trudnej sytuacji materialnej.
Ponadto, dla wybranych stypendystów Fundacja organizuje weekend motywacyjny w Warszawie w październiku 2019 r.
Jak aplikować?
Wypełniając wyłącznie elektronicznie wniosek o przyznanie stypendium i przesyłając go na adres: stypendia@papilionis.org wraz ze skanem świadectwa szkolnego za rok 2018/2019.
Wniosek do pobrania: http://tiny.cc/zpfg8y
Prosimy o niewysyłanie zaświadczeń z Urzędu Skarbowego. Zaświadczenia będą potrzebne w II turze rekrutacji, poprosimy o nie indywidualnie wskazanych kandydatów do stypendium.
Do kiedy można składać wnioski?
Na zgłoszenia czekamy w dn. 1-15 lipca 2019 r.
Jakie warunki trzeba spełnić?
Stypendium jest adresowane do uczniów, którzy spełniają łącznie wszystkie poniższe warunki:
-wykazują wysokie wyniki w nauce oraz znaczące osiągnięcia;
-pochodzą z terenów wiejskich;
-mają niewysoki dochód w rodzinie (nie ustalamy z góry limitu dochodów na jedną osobę w rodzinie)
Ile wynosi stypendium?
Stypendium wypłacane jest przez 10 miesięcy roku szkolnego 2019/2020 w transzach po 300 zł miesięcznie.
Czy istnieje próg dochodowy, od którego można ubiegać się o stypendium oraz minimalna wysokość średniej ocen?
Nie ustalamy progu dochodów z góry oraz wysokości średniej ocen – spośród nadesłanych wniosków wybieramy w drodze konkursu osoby najbardziej uzdolnione i jednocześnie będące w najtrudniejszej sytuacji materialnej.
Kto może się ubiegać o stypendium?
Uczniowie VII-VIII klasy szkoły podstawowej, III klasy gimnazjum i liceów, techników w roku szkolnym 2018/19 mieszkający na terenach wiejskich, którzy kontynuują naukę (posiadają status ucznia)  w roku szkolnym 2019/20.
Absolwenci liceum oraz technikum w roku szkolnym 2018/19 nie kwalifikują się do uzyskania stypendium.
Więcej informacji o stypendium:
www.papilionis.org
www.facebook.com/FundacjaEfektMotylaEffectusPapilionisFoundation/
Pytania prosimy kierować pod adres e-mail: stypendia@papilionis.org