Czerwiec 2019
« Maj

Jak nie czytam, jak czytam! – po raz drugi w akcji!

W piątek 7 czerwca 2019 r. nasza biblioteka po raz drugi wzięła udział w akcji : „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym roku zdecydowałyśmy się wyjść poza mury biblioteki i szkoły. Akcja wypadła w trakcie trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego tegorocznym hasłem było: Sportowcy czytają dzieciom. Z tego powodu naszą akcję przeprowadziliśmy bardziej na sportowo.

Zebraliśmy uczniów z klas IV-VI (niestety młodsi czytelnicy w planach na ten dzień mieli wycieczkę) i zorganizowaliśmy im marszobieg z ulubioną książką pod pachą na Górę Rowokół.

Wśród nauczycieli opiekunów nie zabrakło nauczyciela wychowania fizycznego. Po intensywnym marszu i wdrapaniu się szybkim tempem na górę (114 m.) , czas na złapanie oddechu i krótki odpoczynek był zarazem czasem na lekturę i obowiązkową sesję fotograficzną. Udało się nawet przez chwilę równocześnie czytać na głos swoje ulubione fragmenty książek.

Akcja uczniom bardzo się spodobała, choć ze względu na duchotę przed burzą było to nie lada wyzwanie. Jesteśmy zadowoleni, gdyż poprawiliśmy kondycję i stopień zainteresowania książką.

J J-M.