Czerwiec 2019
« Maj

Daily Archives: 11 czerwca 2019

Jak nie czytam, jak czytam! – po raz drugi w akcji!

W piątek 7 czerwca 2019 r. nasza biblioteka po raz drugi wzięła udział w akcji : „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym roku zdecydowałyśmy się wyjść poza mury biblioteki i szkoły. Akcja wypadła w trakcie trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego tegorocznym hasłem było: Sportowcy czytają dzieciom. Z tego powodu naszą akcję przeprowadziliśmy bardziej na sportowo.

Zebraliśmy uczniów z klas IV-VI (niestety młodsi czytelnicy w planach na ten dzień mieli wycieczkę) i zorganizowaliśmy im marszobieg z ulubioną książką pod pachą na Górę Rowokół. Czytaj więcej

Ogólnopolski konkurs KRUS – Gabrysia laureatką!

Uczennica klasy V B Gabriela Kozak zdobyła III miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „ Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się dnia 31 maja 2019 r. w siedzibie KRUS W Kościerzynie.

Udział w konkursie poprzedziło spotkanie z przedstawicielem KRUS o/Słupsk – w klasie V B w ramach szkolnej innowacji pedagogicznej pt. „ Lubimy działać i tworzyć” (autorstwa Ewy Sokołowskiej). Uczniowie oglądali film dydaktyczny o zagrożeniach wypadkowych w indywidualnych gospodarstwach wiejskich,wysłuchali pogadanki na w/w temat oraz wykonali piękne prace plastyczne.

Gratulujemy naszej uczennicy sukcesu!

Ewa Sokołowska

Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte dzieci wraz z rodzicami na zajęcia adaptacyjne, które będą się odbywały w dniach od 24 do 28 czerwca 2019 r. (poniedziałek –piątek) w godzinach: 14.30 – 16.00. Będzie to doskonała okazja, by poznać swoje nowe środowisko:  sale przedszkolne, zabawki, kolegów, panie nauczycielki i personel obsługowy.

Rodziców pragniemy zapoznać z ofertą edukacyjno-opiekuńczą  przedszkola, jego koncepcją i organizacją pracy. W związku z tym, w środę 12 czerwca 2019 r. o godzinie 16.30, zapraszamy Państwa na zebranie informacyjne.

dyrekcja przedszkola