Kwiecień 2019
« Mar   Maj »

Daily Archives: 7 kwietnia 2019

Informacja dotycząca strajku

Rodzice uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie.

W związku z brakiem porozumienia pomiędzy przedstawicielami związków zawodowych a stroną rządową oraz przystąpieniem pracowników naszej szkoły do strajku informuję, iż od poniedziałku tj. od 08 kwietnia 2019 r. dla większości uczniów będą odbywały się jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Zwracamy się, więc do Państwa z prośbą o wyrozumiałość i przewidzenie możliwości zapewnienia swojemu dziecku opieki w domu. Dla tych dzieci, których rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki w domu będą zorganizowane zajęcia w świetlicy szkolnej, w godz. od 7.00 do 16.30.

Jedynie dla uczniów klas I-III oraz uczniów klasy VIII i III gimnazjum istnieje możliwość zrealizowania doraźnych zajęć dydaktycznych. Zajęcia będą prowadzili Ci nauczyciele, którzy nie przystąpią do strajku. Prowadzenie zajęć opiekuńczych w świetlicy nie jest równoznaczne z zawieszeniem zajęć w szkole. W przypadku nieobecności nauczyciela wyznaczane jest za niego zastępstwo, tzn. zajęcia z danego przedmiotu prowadzi inny nauczyciel, może on także prowadzić inne zajęcia niż te wynikające z planu lekcji.
Wszyscy uczniowie dojeżdżający wracają do domu o godz. 13.30, oprócz tych, którzy są zapisani na świetlicę wg deklaracji rodzica.

W przypadku, gdy nastąpi porozumienie, strajk zostaje zawieszony a wychowawcy klas będą do Państwa dzwonić z informacją o prowadzeniu zajęć w szkole wg planu, czyli bez zakłóceń.

Ponadto informujemy, iż Gminne Przedszkole w Smołdzinie pracuje bez zakłóceń.

dyrekcja szkoły