Kwiecień 2019
« Mar   Maj »

Dzień Matematyki

Piątek 29 marca był w naszej szkole dniem poświęconym królowej nauk – matematyce. Klasy IV – VIII oraz III gimnazjalna brały udział w dwóch konkurencjach. Do pierwszej zaangażowały się całe zespoły klasowe. Uczniowie przygotowując strój „geometryczny” oraz jego prezentację mieli możliwość wykazania się kreatywnością. Główną nagrodę w tej konkurencji zdobyła klasa III, a wyróżnienia otrzymały klasy IVb oraz VIIb.

Uczniowie mieli również okazję, by sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności w konkursie Matematyczny Czar Par. Klasy wytypowały swoich reprezentantów, którzy w drodze losowania utworzyli 5 par. Uczniowie zmagali się z zadaniami logicznymi, krzyżówkami, rebusami, dyktandem graficznym, sudoku. Najlepszy wynik uzyskali Antoni Smagoń z klasy Va i Agata Wietrzyńska z klasy III. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki – matematyczne łamigłówki. Były również pytania skierowane do publiczności. Uczniowie odpowiadali na nie z dużym entuzjazmem, a nagrodą za poprawną odpowiedź był słodki upominek. Uśmiechnięte twarze i uniesione w górę ręce były dowodem na to, że matematyka może być wesoła i można się jej uczyć przez zabawę.

Opracowała
Iwona Makowska