Menu główne
kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Dzień Matematyki

  Piątek 29 marca był w naszej szkole dniem poświęconym królowej nauk – matematyce. Klasy IV – VIII oraz III gimnazjalna brały udział w dwóch konkurencjach. Do pierwszej zaangażowały się całe zespoły klasowe. Uczniowie przygotowując strój „geometryczny” oraz jego prezentację mieli możliwość wykazania się kreatywnością. Główną nagrodę w tej konkurencji zdobyła klasa III, a wyróżnienia otrzymały klasy IVb oraz VIIb. 

Uczniowie mieli również okazję, by sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności w konkursie Matematyczny Czar Par. Klasy wytypowały swoich reprezentantów, którzy w drodze losowania utworzyli 5 par. Uczniowie zmagali się z zadaniami logicznymi, krzyżówkami, rebusami, dyktandem graficznym, sudoku. Najlepszy wynik uzyskali Antoni Smagoń z klasy Va i Agata Wietrzyńska z klasy III. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki – matematyczne łamigłówki. Były również pytania skierowane do publiczności. Uczniowie odpowiadali na nie z dużym entuzjazmem, a nagrodą za poprawną odpowiedź był słodki upominek. Uśmiechnięte twarze i uniesione w górę ręce były dowodem na to, że matematyka może być wesoła i można się jej uczyć przez zabawę.

Opracowała
Iwona Makowska