Menu główne
luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Pierwszy etap za nami!

 

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie – Wielka Liga Czytelników. Pierwszy – szkolny etap polegał na przeczytaniu minimum 6 książek spośród 15 wybranych z ogólnopolskiej listy i rozwiązaniu testu do danej lektury. Do konkursu zgłosiły się początkowo 44 osoby. Niestety kilkoro z nich w trakcie jego trwania wycofało się.

30 uczniów wytrwało do końca. Z tego 20 zdobyło wymaganych 6 sprawności, by wziąć udział w teście kwalifikującym do etapu powiatowego. A byli to:

W kategorii klas I – IV:

– Maja Anderman,

– Julia nieznalska,

– Oliwia Frejtak,

– Michalina Misztal,

– Kornelia Światły,

– Anna Mastalerz,

– Hanna Dybaś,

– Anna Smagoń,

– Oliwia Kołtun,

– Karolina Smagoń,

– Wiktoria Głowacka.

W kategorii klas V – VIII:

– Klaudia Jancz,

– Maja Żurowska,

– Martyna cichewicz,

– Kinga Kobus,

– Julia Jurałowicz,

– Krzysztof Mastalerz,

– Julia Świerczewska,

– Nikola Wołczyk,

– Nikola Rzeźnicka.

Aby zostać zakwalifikowanym do drużyny, która będzie reprezentować naszą szkołę w powiecie należało przeczytać książkę i rozwiązać test w bibliotece, osiągając minimum 80 % punktów.

Uczniowie młodsi musieli zmagać się z treścią „ Pilota i ja” A. Bahdaja, a uczniowie starsi wykazywali się ze znajomości książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” R. Kosika.

Do etapy powiatowego przeszły dwie drużyny:

W kategorii klas I – IV:

– Anna Mastalerz,

– Julia Nieznalska,

– Wiktoria Głowacka.

W kategorii klas V – VIII:

– Klaudia Jancz,

– Martyna Cichewicz,

– Maja Żurowska.

Zwycięzcom pierwszego etapu jeszcze raz gorąco gratulujemy i życzymy sukcesów na teście w powiecie, który odbędzie się 28 lutego 2019 r. w PBW w Słupsku. Do tego czasu nasi reprezentanci muszą wnikliwie przeczytać – młodsi – historię 10 skarpetek napisaną przez J. Bednarek oraz – starsi – o tajemnicach niesamowitego dworu opowiedzianych przez Z. Nienackiego.

Trzymajmy kciuki za naszych czytelników!

J.J-M.