Styczeń 2019
« Gru   Lut »

Nasi zdolni ….

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie ,,Zdolni z Pomorza”, którego celem jest wspieranie uczniów uzdolnionych. Uczestniczą oni w zajęciach z następujących przedmiotów:

-kompetencje społeczne: Milena Pona, Aleksandra Rzeźnicka,

-matematyka –Klaudia Jancz,

-biologia: Martyna Cichewicz, Michalina Szlakiewicz, Leon Smagoń.

Mają oni okazję rozwijać swoje uzdolnienia poprzez dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, udział w wycieczkach dydaktycznych, spotkaniach akademickich, warsztatach kreatywności. Projekt umożliwia uczniom uzdolnionym uzyskanie wiedzy i umiejętności które wykraczają poza minimum programowe nauki szkolnej. Mogą korzystać również ze wsparcia ze strony psychologów z poradni psychogiczno- pedagogicznych.

Bierzemy również udział w Pomorskiej Lidze Zadaniowej. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie z następujących przedmiotów:

-biologia-Leon Smagoń, Krystian Majcherski;

-chemia-Leon Smagoń;

-kompetencje społeczne-Milena Pona, Aleksandra Rzeżnicka;

-informatyka –Igor Bonaryk.

Uczestniczymy także w konkursach kuratoryjnych. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

-biologia – Leon Smagoń

-chemia-Leon Smagoń, Oliwia Dycfeld

-geografia-Milena Pona, Aleksandra Rzeżnicka.

K.P.