Menu główne
grudzień 2018
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Nasze projekty edukacyjne – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W tym roku szkolnym nasza biblioteka realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
W jego ramach przeprowadziła z chętnymi uczniami z każdego oddziału szkoły podstawowej projekt edukacyjny.


Uczniowie z klas I-III SP wykonywali ilustracje do przeczytanych książek, które biblioteka szkolna zakupiła w ramach tego projektu. Tematem przewodnim czytanych książek i wykonywanych prac plastycznych były ukochane przez najmłodszych czytelników zwierzęta.
Wykonywano ilustracje do książek o Martynce i jej zwierzętach, niesfornym kocie, konikach… Ale dużym powodzeniem cieszyła się książka „ Super Zwierzaki” o zwierzętach i ich supermocach, które z powodzeniem mogą stać się superbohaterami. Ostatnim etapem projektu było wykonanie galerii prac uczniów, którą można było podziwiać na holu naszej szkoły.
Uczniowie z klas IV-VIII zagłębiali się w opowieści ze świata zamknięte w książkach Neli, małej reporterki, Wojciecha Cejrowskiego oraz w książce o Jerzym Kukuczce – „Zdobyć Koronę”. Najciekawsze historie, miejsca , sensacyjne informacje i niewyobrażalne zjawiska – umieścili wykonując rysunki i opisy na wyciętych z szarego papieru dużych wagonikach.
W ten sposób stworzono „Pociąg przez świat” – tak kolorowy i tak ogromny, iż ledwo zmieścił się na holu naszej szkoły. Teraz każdy może zapoznać się z ciekawymi regionami świata, dowiedzieć się np. dlaczego flamingi są różowe, co himalaista musi zabrać ze sobą na wyprawę, co jest przysmakiem dla ludów zamieszkujących Amerykę Południową itp.
Zajęcia oraz wystawy cieszą się dużym zainteresowaniem.

J. J-M.