Menu główne
październik 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Programy
SKS Program bezpieczne wakacje Program "Szklanka mleka" Program "OWOCE W SZKOLE" Program "MAŁY MISTRZ" Program "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Program "LEPSZA SZKOŁA"  

Spotkanie nie tylko z rodzicami … również z książką

26 września 2018 r.w naszej szkole podczas zebrania ogólnego z rodzicami nauczyciel bibliotekarz – p. Joanna Jóźwiak – Mastalerz poprowadziła krótką prelekcję na temat wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży. W przygotowanej przez siebie prezentacji PowerPoint w krótki, ale treściwy sposób zawarła najważniejsze korzyści z czytania, które mogą pozwolić dzieciom i młodzieży na lepszy i pełniejszy rozwój. Rodzice mięli okazję poznać działania, które inicjuje nasza biblioteka w celu rozwijania czytelnictwa wśród naszych uczniów, a są to m.in.: lekcje biblioteczne, spotkania autorskie, Lekturiady, Noce w Bibliotece, konkursy recytatorskie, pięknego czytania, profilaktyczne itp. Zostali również poinformowani o tym, że biblioteka w tym roku realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Ponadto uświadomiono zebranym, jak ważna jest rola rodzica i rodzinnego domu w rozwijaniu nawyku czytania. Udowadniano, iż czytelnikiem się nie rodzi, a trzeba go wychować.

Oprócz prezentacji w tym dniu na spotkaniu rodzice otrzymali ulotki w formie zakładek i magnesów „przypominajek” – które mają za zadanie przypominać im o codziennym czytaniu swoim dzieciom. Magnesy te zostały wykonane samodzielnie przez nauczyciela bibliotekarza p. Małgorzatę Spychalską.

Przeprowadzona akcja nawiązywała również do przypadającego na dzień 29 września Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Nauczycielki ze szkolnej biblioteki liczą, że obecni rodzice wzięli sobie do serca usłyszane argumenty, bo przecież jak pisał Kornel Makuszyński: „Dom, w którym jest książka, jest przybytkiem słońca”.

J.J-M.